Liberec i bez opor vyhrál a je opět první

• 58
Liberec - Třebaže byli liberečtí fotbalisté v dohrávce 9. kola fotbalové ligy citelně oslabeni, dokázali porazit Olomouc 2:0. Kvůli zranění domácí postrádali Pospěcha, Šinglára, Abraháma, Hamouze a trest vyřadil Holendu. Těsně před přestávkou dal první gól záložník Papoušek, několik minut po ní přidal druhou branku Hološko.

Zápas jsme sledovali ON-LINE.

V rozhárané první půli vsadili oba trenéři na hru s pěti záložníky a jediným hrotem a diváci sledovali hlavně urputnou partii.

Z ní vysvitlo jen pár šancí, při nichž střelci dlouho tápali.

V šesté minutě z hranice velkého vápna po zaváhání olomouckého stopera Hudce ukvapeně a nepřesně pálil Hološko, který v prvním poločase ještě nezvládl sólový únik ve 37. minutě.

Sigma se dnes vedle rekonvalescenta Špiláčka už mohla spolehnout na režiséra hry Melinha, který vynechal kvůli svatbě minulý bezbrankový duel se Zlínem. Čerstvý ženáč se připomněl hlavně deset minut před poločasem, kdy jeho dělovka prosvištěla
těsně vedle branky.

Až krátce před poločasem udeřilo: Hodúr nejprve napálil spoluhráče Hološka, ale odražený míč poslal s pomocí tyče do branky Papoušek.

Hosté se ve druhém poločase ještě ani nestačili rozkoukat a inkasovali další úder. Pudil odcentroval z levé strany a útočník Hološko v těžké pozici dokázal míč přesnou tečí usměrnit za záda překvapeného gólmana Lovásika.

Olomoučtí přeskupili řady, kouč Uličný poslal na hřiště druhého klasického útočníka Jana Schulmeistra, ale přes kompaktní defenzivní blok domácího celku se ani jednou nepropracovali k vážnějšímu ohrožení liberecké branky. Slovan si tak i ve čtvrtém
domácím zápase udržel stoprocentní bilanci.

Kouč Vítězslav Lavička si cenil hlavně toho, jak se tým vypořádal se zraněním několika opor. "Ještě nikdy jsem v trenérské kariéře nezažil takhle krizovou
situaci s podobnými rozměry. Dnes proto naskočili ti hráči, kteří čekali na svoji šanci. Moc mě těší, jak to zvládli. A ještě hezčí je to, když se podíváme na jejich ročník narození," poukázal Lavička na nasazení mladíků Dohnálka, Blažka a Magasföldiho.

Po minulém zápase v Jablonci, v němž Liberec letos poprvé poznal přemožitele, Lavička lamentoval nad nasazením svých svěřenců. Dnes byl v tomto ohledu spokojený. "Proti zápasu v Jablonci jsme hráli lépe v defenzivě, dobře jsme napadali a čekali na šanci. Zápas se v náš prospěch zlomil na konci první a začátku druhé půle," připomněl Lavička branky Papouška ze 45. a Hološka ze 49. minuty.

Slova chvály měl hlavně pro Hološka s Hodúrem, kteří si v minulém týdnu plnili reprezentační povinnosti. "Z reprezentace si k nám přivezli pohodu, dobře jim dnes sekundoval také Ančic," liboval si Lavička.

Olomoucký trenér Petr Uličný si znovu posteskl nad trápením v ofenzivě. Sigma po bezbrankové remíze se Zlínem ani dnes pod Ještědem soupeřova brankáře příliš nezaměstnala. "Dopředu jsme jaloví, kvalitu v útočné fázi teď nemáme," řekl Uličný.

Olomouc chtěla hrát v Liberci na remízu, dvě slepené branky ale Hanáky zlomily. "Měli jsme hrát ze zabezpečené obrany a na brejky, což se nám až do první branky dařilo. Hráli jsme celkem solidně, ale Papouškův gól naše plány zhatil. Pak dal Liberec
druhý gól a už nás k ničemu nepustil," dodal Uličný.

LIBEREC - OLOMOUC 2:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 45. P. Papoušek, 49. F. Hološko
Góly:
Sestavy: M. Čech - M. Matula, R. Hochmeister, P. Košťál, T. Janů - J. Ančic (77. J. Dohnálek), P. Papoušek, I. Hodúr, J. Tuma (84. J. Blažek), D. Pudil - F. Hološko (88. J. Magasföldi)
Sestavy: T. Lovásik - R. Hubník, M. Kovář, M. Hudec, T. Randa - M. Vyskočil (67. K. Vacek), T.R.P. Melinho, F. Rýdel (59. J. Schulmeister), R. Špiláček, L. Onofrej - M. Hubník (79. M. Horáček)
Náhradníci: Z. Hauzr, O. Ginzel
Náhradníci: T. Černý, T. Janotka
Žluté karty: 53. R. Špiláček
Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Petřík
Počet diváků: 4450 (48% z kapacity 9 090 diváků)

Liberecký záložník Petr Papoušek (v bílém) dal v zápase s Olomoucí první gól.

Olomoucký brankář Tomáš Lovásik chytá střelu jednoho z libereckých hráčů, ale porážce 0:2 nezabránil.