Liberec - Hradec Králové 1:0, hosté klesli na předposlední místo

KDO BUDE U MÍČE DŘÍV? Liberecký Jiří Štajner (vzadu) v souboji s Tomášem Strnadem z Hradce Králové. | foto: Radek PetrášekČTK

13 2013
Fotbalisté Liberce vyhráli v lize potřetí za sebou 1:0, tentokrát doma ve 23. kole zdolali Hradec Králové. Úřadující mistr si tak drží v tabulce páté místo, naopak Hradec klesl kvůli vítězství Teplic na předposlední, tedy sestupové místo.

Utkání Liberec versus Hradec Králové ve videoreportáži

Liberec potvrdil, že se se mu na jaře daří - vyhrál pátý ze sedmi posledních zápasů. Tři body mu zajistil po změně stran Ukrajinec Serhij Rybalka. I hosté měli šance, ale liberecký brankář Kovář udržel už potřetí za sebou čisté konto.

Domácí chtěli udávat tón zápasů, ale Východočeši, kteří v Liberci vyhráli naposledy před devatenácti lety, se snažili o rychlé protiútoky. Měli také první střelu na branku. V 15 minutě měl gólman Kovář hodně práce s Kuličovou hlavičkou.

Liberec tato šance vyprovokovala k vyšší aktivitě, ale jeho centry obrana s gólmanem bez problémů odvraceli. Ve 22. minutě po Rybalkově rohovém kopu střílel z voleje Štajner, ale mířil příliš vysoko.

Liberec byl aktivnější, ale chyběla mu přesnost v zakončení. Nejprve mířil mimo Frýdek, vzápětí minul ve velmi dobré pozici hlavičkující Šural. Ve 30. minutě se z gólu mohli radovat hosté, když centr Plašila do šestnáctky propadl ke Štěpánovi, ale ten z bezprostřední blízkosti míč dobře netrefil.

Hradečtí byli i nadále odvážní a ve 36. minutě Kulič mířil jen těsně vedle.

Ve druhém poločase byli domácí aktivnější. Ve 46. minutě hostující Strnad při odkopu špatně trefil míč a brankář Koubek musel situaci řešit. V 51. minutě se již liberecké ochozy radovaly, když Kušnírův centr z pravé strany na zadní tyč poslal hlavou nikým nekrytý Rybalka do sítě.

Hosté nesložili zbraně a sahali po vyrovnání. V 58. minutě Štěpán nedosáhl na Harbův nebezpečný centr do šestnáctky Harba. O čtyři minuty později měl velkou šanci Harba po spolupráci s Kuličem, ale brankář Kovář skvěle zasáhl.

Na druhé straně poslal Kováč centr z poloviny hřiště, na něj si do vápna naběhl Štajner a ve skluzu míč poslal těsně vedle tyče. Sympaticky bojující hosté se v 73. minutě do další šance, ale ani Hadaščok Kováře neprostřelil.