Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nevím, jak by Liberec fungoval bez peněz z Evropy, svěřil se Nezmar

Jan Nezmar | foto: Ota Bartovský, MAFRA

1 2014
Fotbalisté Liberce za své působení v Evropské lize získali kromě renomé také pěkný balík peněz. Do klubové pokladny přiteklo od fotbalové asociace UEFA v přepočtu 77 milionů korun, tedy zhruba tolik, kolik činí roční rozpočet Slovanu.

Kdoví, jak by dopadlo hospodaření severočeského klubu v této sezoně, nebýt této (nečekané) finanční injekce. "Až v průběhu základní skupiny jsem zjistil, jak velký vliv to mělo na naše současné fungování. Neumím si představit, jak by to u nás vypadalo, kdybychom se do Evropské ligy nedostali," přiznal sportovní ředitel Jan Nezmar.

Na odměny od UEFA si sáhnete hned, nebo vám přijdou až po skončení sezony?
Peníze chodí průběžně. Nějakou jsme obdrželi po předkolech, teď přišly peníze za základní skupinu. Právě proto jsem říkal, že jsem ani netušil, jak moc důležitý je postup pro současnou sezonu.

V souvislosti s financemi se nelze nezeptat, jak to vypadá s příchodem nového investora z Argentiny, který by měl pomoci s rozpočtem klubu.
Informace na tohle téma mám, ale nechci je dávat, protože mi to nepřísluší. Můžu ale potvrdit, že jednání stále probíhají. Podle toho, co vím, by mělo být do konce března nebo do půlky dubna v té situaci jasno. Jsem přesvědčen o tom, že případný vstup tohoto investora by byl ku prospěchu rozvoje klubu a pokračování naší úspěšné cesty.

V Evropské lize jste došli mezi nejlepších 32. Jak to hodnotíte?
Fotbal už nějakou dobu dělám a jsem přesvědčen, že s odstupem času se to bude hodnotit jako obrovský úspěch. Až budoucnost Slovanu ukáže, jak moc velký úspěch to byl a jestli budeme schopni se mu někdy přiblížit.

Jak moc vás mrzí vyřazení právě s Alkmaarem?
Přes tohoto soupeře se postoupit určitě dalo. Alkmaar byl samozřejmě favorit. Prostředí, ve kterém funguje, mu dávalo lepší pozici, nicméně neměl nejlepší formu. Chtěli jsme toho využít, ale nepodařilo se nám to vyladit tak, abychom předvedli výkon, který by nám to umožňoval. Byli jsme kousek od postupu, ale v součtu jsme vypadli. To je realita, která nás teď mrzí.

Hypotetická otázka: postoupili byste přes Alkmaar bez zimní obměny?
Těžko říct. Odpadla by nutnost sehrávání, sladit se to musí i v kabině. Druhý poločas v Alkmaaru však naznačil, že určitou kvalitu mužstvo má. Nemáme sice bůhvíjak obrovský kádr, ale do ligy můžeme použít Luckassena a další, kteří se nedostali na soupisku Evropské ligy.

Teď už vás čeká jen česká liga. Čeho v ní chcete dosáhnout?
Zažívali jsme pěkné období v evropských pohárech a určitě bychom si to rádi zopakovali. V našem podání to znamená boj o třetí místo. I když se v zimě v týmu odehrálo hodně změn a v dvojzápase s Alkmaarem se to možná projevilo negativně, tak si myslím, že by si to časem mohlo sednout. Po čtvrtku jsme ale trochu potlučení a uvidíme, jak to bude vypadat s Fleišmanem, Jarolímem a dalšími.Česká spořitelna, a.s.
Náborová podpora pro region Severozápadní Čechy

Česká spořitelna, a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze