Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kováč dal vítězný gól. V závěru však trnul, aby nebyl za blbce

OSLAVA VÍTĚZSTVÍ. Liberecký kapitán Radoslav Kováč si užívá výhru nad Estorilem, kterou zařídil vítězným gólem. | foto: ČTK

3 2013
Tohle je správný kapitán! Liberecký obránce Radoslav Kováč nepatří mezi vyhlášené střelce, v pohárové bitvě s portugalským Estorilem dal však vítězný gól. Navíc se trefil nohou, nikoli hlavou, jak je u něj obvyklé.

"Gól nohou jsem dal naposledy někdy před sedmi lety, když jsem ještě hrál v Rusku," usmíval se bývalý reprezentant po důležité domácí výhře 2:1. "Bez míření jsem vypálil, brankář to asi neviděl a míč trochu se štěstím propadl do branky."

Brzy jste vedli, navíc soupeř dostal červenou kartu, ale dostali jste gól do šatny. Co se stalo?
Přestali jsme hrát a mysleli si, že nám to spadne z nebe. Zpohodlněli jsme a okamžitě přišel trest.

Uklidnil vás pak váš gól na 2:1?
Mohl nás uklidnit, ale nestalo se. Druhý poločas jsme málo běhali, neudrželi jsme balon, hodně jsme se strachovali, ale to je ta naše nezkušenost.

Fotogalerie

V nastaveném čase měli hosté dva rohy. Jak moc vás při nich trnulo?
To byla moje pitomost. Chtěl jsem vyřešit situaci fotbalově, ale byl z toho roh. Měl jsem to švihnout na tribunu a byl by klid. Modlil jsem se, abychom z toho nedostali gól, to bych byl za blbce.

Je výhra nad Estorilem velký krok k postupu ze skupiny?
Je, ale postup je ještě hodně daleko. Samozřejmě nám nahrává, že Freiburg prohrál v Seville. Čtyři body po dvou zápasech jsou dobré. Každý si myslel, že Estoril snadno smázneme, ale oni kvalitu mají, umí jeden na jednoho a není náhoda, že jsou v Evropě.

Česká liga má teď pauzu, dostanete volno?
Trenér vždycky volno slibuje, ale nikdy to nedodrží. Tak uvidíme.Najdete na iDNES.czmobilní verze