Liberec cítí po zápase se Synotem křivdu

27 2003
Uherské Hradiště - Vztek ovládl fotbalový Liberec po prohře v Uherském Hradišti, kde je teď doma staroměstský Synot. Domácí bodovali počtvrté za sebou, podle poražených také zásluhou slovenských rozhodčích Udvardyho a jeho asistentů Šramky a Vindiše. "Vy ku..., pi.., ču.... slovenští! Tak si pískejte doma!," křičel na sudí jeden z hráčů Slovanu, který ani na šestý pokus venku nezvítězil.

Liberečtí čelili od výkopu velkému tlaku, přesto dali gól jako první. V 6. minutě vysvobodil tým Karol Kisel střelou z pokutového území 0:1. Rychlý zásah sice změnil statistiku, nadějné vedení ale nepřežilo poločas...

Synot srovnal šťastným dotažením přímého kopu, na které se dbalo v přípravě. Ve 27.minutě nastavil do Poláchovy střely patu Jan Nezmar.

A ledabylá zadovka se ujala! "Ta moje střela nebyla nijak zvlášť povedená, chtěl jsem jí dát úplně jinou faleš. Honza to ale zvládl, takže příště si to můžeme zopakovat," smál se Tomáš Polách.

"Koupím vám všem za to večeři," slíbil mužstvu střelec Nezmar, který měl do utkání zvláštní motivaci. Slovan ho na startu sezony prodal jako "nepotřebného" právě Synotu, navíc za rekordních dvanáct milionů korun.

Čtyři minuty po Nezmarově korekci unikl po pravém křídle Vladimír Malár. Jeho centr proměnil ve vedení 2:1, které už vydrželo, Václav Činčala. Po jeho zásahu následovala první salva libereckých protestů.

Jeden z nich odnesl brankář Antonín Kinský napomínáním žlutou kartou. "Gólové akci předcházel faul na Valachoviče, po kterém ale asistent rozhodčího nezvedl praporek a hlavní sudí nezapískal," zlobil se Kinský.

Dalším sporným momentem byla poslední minuta. Po střetu Polách - Polák chybělo málo k pěstnímu souboji.

"Neviděl bych to nijak dramaticky," vysvětluje Tomáš Polách, špílmachr Synotu. "Soupeř mě přeskakoval, šktrtnul o moji hlavu a já zůstal ležet. Nic zvláštního." Liberecký Polák inkasoval žlutou kartu. Před rozhodčím Udvardym šermovalo rukama několik libereckých hráčů.

"No, já myslím, že musíme přemýšlet hlavně nad vlastními chybami, ztratili jsme venku další zápas," mírnil napětí liberecký obránce Miroslav Holeňák. Pro sudí ale také neměl jméno. "Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale rozhodčí utkání ovlivnili."