Leverkusen vezl z Pirea potupný půltucet

18 2002
Praha - Fotbalisté Leverkusenu neslavně vkročili do nového ročníku Ligy mistrů a na hřišti Olympiakosu Pireus utržili debakl 2:6. Před čtyřmi měsíci přitom německý tým hrál finále proti Realu Madrid. Trenér Klaus Toppmöller po nepovedených ligových zápasech nepostavil brankáře Butta, ale ani jeho náhradník Australan Juric za děravou obranou zázraky nedokázal. Jen Djordjevič jej překonal třikrát. Další údajný viník špatných výsledků Jan Šimák odehrál v záloze poražených celý zápas.

Ani druhý německý zástupce neuspěl. Bayernu Mnichov se sice podařilo vyrovnat dvoubrankový náskok La Coruni, ale potřetí na Makaayův gól odpověď nenašel. Jeho hráči tak z Olympijského stadiónu odcházeli poraženi v evropských pohárech po necelých pěti letech. Naposledy se tam povedlo vyhrát IFK Göteborg v prosinci 1997.

Šokující úvod zápasu museli přetrpět i fanoušci na Old Trafford, kde nováček soutěže Maccabi Haifa po sedmi minutách vedl. To mu ale vydrželo pouhé tři minuty a Giggs se Solskjaerem do přestávky výsledek otočili. Favorit poté přidal ještě tři branky, ale dva góly v jeho síti nejsou pro obranu nejlepším vysvědčením.

V Rotterdamu patřil k nejaktivnějším hráčům Juventusu Pavel Nedvěd, vedoucí branku Turína ale vstřelil jeho spoluhráč Camoranesi. Di Vaio potom promarnil šanci na pojistku a italskému mistrovi se to nevyplatilo. Van Hooijdonk předvedl stejně jako ve finále Poháru UEFA parádní trestný kop a vyrovnal na 1:1.

Barcelonu proti Bruggám nezastavila ani penalta, z níž belgický vicemistr vyrovnal, a Mendieta se Saviolou vrátili Kataláncům výhru. AC Milán hledal cestu do sítě Lensu téměř hodinu, než se dvakrát trefil Inzaghi, který "červenočerným" prostřílel cestu i předkolem.

Výsledky
Skupina E
Feyenoord Rotterdam - Juventus Turín 1:1 (0:1)
Branka:
74. Van Hooijdonk - 32. Camoranesi. Rozhodčí: López Nieto (Šp.). Diváci: 45 000.

Dynamo Kyjev - Newcastle United 2:0 (1:0)
17. Šackich, 62. Chackevič. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). Diváci: 40 000.

Skupina F
Olympiakos Pireus - Bayer Leverkusen 6:2 (3:1)
44., 64. z pen. a 73. Djordjevič, 27. Giovanni, 38. Jannakopulos, 87. Zetterberg - 22. vlastní Elefteropulos, 78. Schneider z pen. Rozhodčí: Daudén Ibaňez (Šp.). Diváci: 14 000.

Manchester United - Maccabi Haifa 5:2 (2:1)
10. Giggs, 35. Solskjaer, 46. Verón, 54. Van Nistelrooij, 89. Forlán - 8. Katan, 85. Cohen. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). Diváci: 63 439.

Skupina G
Bayern Mnichov - Deportivo La Coruňa 2:3 (0:2)
57. Salihamidžič, 64. Elber - 12., 45. a 77. Makaay. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 40 000.

AC Milán - Racing Lens 2:1 (0:0)
57. a 61. Inzaghi - 75. Moreira. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 70 259.

Skupina H
FC Barcelona - FC Bruggy 3:2 (3:1)
5. Luis Enrique, 40. Mendieta, 44. Saviola - 22. Simons z pen., 85. Engelbert. Rozhodčí: Fleischer (Něm.). Diváci: 70 000.

Lokomotiv Moskva - Galatasaray Istanbul 0:2 (0:0)
72. Sarr, 81. Erdem. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 20 000.

Genadij Nižegorodov (vlevo) se snaží zastavit istanbulského Felipeho.

Gennaro Gattuso (vlevo) sleduje společně s Abdoulayem Diagne-Fayem z Racingu Lens míč.

Jerko Leko z Dynama Kyjev proniká přes Kierona Dyera z Newcastlu.

Barcelonský Javier Saviola (vlevo) se snaží obejít Slováka Marka Špilára ve službách Brugg.

Yaniv Katan a jeho spoluhráči z Maccabi Haifa slaví historicky první gól Izraelského klubu v Lize mistrů.

To není druh tance, ale fotbalový souboj Bretta Emertona z Feyenoordu Rotterdam (vpravo) a Edgara Davidse z Juventusu.

Gólman Olympiakosu Pireus Dimitri Eleutheropoulos v akci...

Smutný Claudio Pizarro krátce poté, co Makaay z Deportiva La Coruňa rozvlnil síť v bráně Bayernu Mnichov.