Letenští ztratili body podruhé za sebou: Sparta - Plzeň 0:0

26 2009
Před týdnem fotbalisté Sparty remizovali v Brně 1:1, v sobotu hráli doma bez branek s Plzní. A to ještě měli štěstí, že hosté nevyužili několik šancí ke skórování.

Sparta vstoupila do utkání aktivně, na čtvrthodinu přitlačila soupeře k vlastní šestnáctce, ale stejně jako v předchozích podzimních utkáních ji k rychlé vedoucí brance chyběla lepší finální přihrávka. Už v šesté minutě sice pálil tvrdě Wilfried, ale Daněk jeho střelu vytěsnil, neujala se ani rána Holendy a hosté kvapný domácí vstup ustáli.

Po dvaceti minutách se hosté osmělili, ke zteči je vyzvala rána Horvátha z trestného kopu, kterou ale Blažek vyrazil na roh. Od té chvíli se hra vyrovnala a odehrávala především ve středu hřiště.

Utkání jsme sledovali on-line

O přestávce domácím přibyl problém navíc - zraněný Pamič nebyl schopen pokračovat, vystřídán byl Hohenederem. Sparta začala znovu náporem a trestným kopem Střeštíka, který však Daněk bez potíží chytil, zanedlouho tentýž hráč pálil křížnou střelou z levé strany mimo.

Sparta sice měla navrch, ale její hra nebyla produktivní i díky nepřesnostem ve středové řadě, kde až příliš citelně chyběl Zeman reprezentující na mistrovství světa dvacítek. Letenští nebyli schopni hostující defenzivu překvapit, jasné šance proto nepřicházely.

Hosté se s přibývajícím časem stále více věnovali defenzivě, s kterou si sparťané nebyli schopni poradit a podobně jako před týdnem v Brně působili těžkopádně. I proto nakonec přišli znovu o dva body a ze své letošní neporazitelnosti mají stále menší radost. Nakonec museli být ještě rádi, že v poslední desetiminutovce Rajtoralovu dělovku zlikvidoval brankář Blažek.

"Naše celozápasová převaha byla k ničemu, protože vepředu jsme byli velmi dobře pokrytí. Navíc Plzeň zlobila, takže jsme museli být ve střehu v obraně," řekl po utkání domácí kouč Jozef Chovanec.

"A uškodilo nám, že se zranili Pamič se Žofčákem," dodal sparťanský trenér.

Plzeňský kouč Pavel Vrba byl mnohem spokojenější:

"Bod ze Sparty se za úspěch považovat musí. Připravili jsme se na zápas dobře a hlavně se nám povedlo uhlídat Wilfrieda, který poslední dobou patří k nejlepším sparťanským hráčům."