Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mareš: Tipovat radši nebudu, ale třeba budou zázraky na Euru pokračovat

Leoš Mareš bude moderovat české zápasy v oficiální fanzóně. | foto:  Petr Topič, MAFRA

2 2016
První zápas českých fotbalistů na Euru proti Španělsku uvidí Leoš Mareš na vlastní oči přímo na stadionu, zbylá dvě utkání proti Chorvatsku a Turecku bude moderovat ve fanzóně v Praze ve Žlutých lázních.

„Podle toho, co slyším kolem sebe, tak si zajistíme postup ze skupiny už po prvním zápase,“ vtipkoval Mareš poté, co vyslechl optimistické tipy předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty a bývalého útočníka Petra Švancary o postupu z obtížné základní skupiny.

A v žertu pokračoval: „Jestli to celé nevyhrajeme, tak je to ostuda.“

Schválně, zkusíte si tipnout výsledek českých fotbalistů?
Já budu ve fanzóně moderovat, takže tuhle otázku budu naopak ostatním pokládat. Nechal bych to bez odpovědi, ale přeju si, aby mě okolní optimismus prostoupil.

Oficiální fanzóna

Je rozdíl moderovat večírky a fotbalové zápasy?
Není to oblíbená část mého řemesla. U všech ostatních akcí mám výsledek ve vlastních rukou - můj výkon ve spolupráci s pořadateli ovlivňuje náladu lidí.

Zato tady záleží na výsledku.
Když prohrajeme, tak lidé budou smutní, i kdybychom se my tady rozkrájeli. To mě trošku stresuje. Je to nevděčná role, ale jak říkají doktoři - lékař si nemůže vybírat jen pacienty s chřipkou.

Jak by vás bavilo, kdybyste moderoval oslavnou akci při návratu fotbalistů po případném velkém úspěchu?
Každý velký sportovní úspěch jsem prožíval, prožívám a budu prožívat. Vzpomínám třeba na Anglii 1996 nebo Portugalsko 2004, které jsem skoro celé strávil tam. Prožívám to jako člověk, fanoušek, Čech. A že bych mohl být na pódiu s lidmi z reprezentace? To už jsou jen bonusy, které nejsou tak důležité.

Znáte se s někým z reprezentace?
Znám třeba Petra Čecha, se kterým jsem zažil spoustu akcí a potkáváme se celou jeho kariéru. Ale jinak generace mých kamarádů už v reprezentaci není. Mladší kluky moc neznám, takže když budu mít šanci ty mladé pušky poznat, tak budu rád.

Sledoval jste středeční výhru 2:1 v přípravě nad Ruskem?
Koupal jsem u toho děti a ukládat je do postele. Ze začátku to vypadalo smutně... Pak jsem odcházel na jednu akci a za stavu jedna jedna jsem říkal synovi, ať mi zavolá, kdyby se to změnilo. On pak volal, že jsme dali na dva jedna.

Ve fanzóně budete moderovat české zápasy - tedy až na ten první, na který se chystáte osobně.
Je to součást balíčku - jeden zápas jedu a dva moderuju. Mohl jsem si vybrat jakýkoliv zápas, tak jsem si vybral utkání proti Španělsku. Je to první zápas, takže všichni budou natěšení. Navíc se hraje třináctého června, což je moje šťastné číslo. A je tam ještě jedna specialita.

Ano?
Třináctého června budeme mít výročí s přítelkyní, se kterou jsme se před rokem potkali na svatbě mého stylisty Filipa Vaňka. Vím, že z holčičího pohledu to není ideální situace, ale já bych ten zápas stejně potřeboval vidět. Přítelkyně řekla, že jí to vadit nebude, navíc Francie je v principu romantické místo. Bude to pro ni první zápas reprezentace, který uvidí na vlastní oči. Ale jsou to jenom dvě hodiny a zbytek dne můžeme strávit „výročně“. Pro mě to tedy bude speciální den.

Na jaký zápas se nejvíc těšíte?
Těším se na Slovensko proti Anglii. Hrozně jim to závidím. Vždycky, když je nějaké losování, tak si přeju, aby Česko konečně Angličany dostalo. Je mi čtyřicet a nikdy se mi to nepoštěstilo. A Slováci, jen co se na Euro dostanou, tak hned mají takovou kliku. Takový zápas jim závidím.

Nezkusíte přeci jen tipnout, jak fotbalisté dopadnou?
Nikdy bych netipoval proti nám, nevsadil bych si nikdy na soupeře českého týmu. Ale zároveň chci být realista. Tak to radši nechám bez odpovědi, protože kluci narazí na těžké soupeře. Ale favority nebyli ani v Anglii, Portugalsku nebo před čtyřmi lety v Polsku. A taky postoupili ze skupiny... Euro má nějakou speciální atmosféru, že se naši kluci vždycky vybičují. Věřím, že zázraky budou pokračovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze