Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lengyel: Je to šance, jak zachránit podzim

26 2003
Teplice - Pernou bitvu, pekelných devadesát minut, čeká od čtvrtečí odvety fotbalového Poháru UEFA záložník Roman Lengyel. Byl u toho, když Feyenoord Rotterdam dvakrát přemohla Sparta, teď se mu otevírá stejná šance i s Teplicemi. "Výsledek prvního zápasu může někoho svádět k myšlenkám, že už je rozhodnuto, ale není," tuší defenzivní štít. Teplice si z holandského přístavního města přivezly nadějné vítězství 2:0.

Prohráli jste sobotní ligový boj ve Zlíně, teď vás čeká další krok na evropské scéně. Jaká je nálada?
Po zápase nebyla nejlepší. Snažíme se ale co nejrychleji zapomenout, hodit ligu za hlavu. Musíme se pokusit jít v poháru dál. To je jediná šance, jak zachránit podzim.

Proč se vám teď v lize nevede?
Předvádíme pořád skoro stejné výkony, herně na tom nejsme tak zle. Jenže hrajeme po vápno, nedostaneme se do vyložené šance. Chybí nám koncovka. Nemyslím si, že jsme ve velké krizi, jen nedáváme góly.

Jak na zlínský nezdar reagoval trenér Straka?
Nepříjemný byl, ale žádné hromy blesky. Chtěl nás totiž rovnou povzbudit a naladit na pohár. Bouřka nebyla tak hrozná, jak bychom si zasloužili.

Kouč si stěžuje na úzký kádr, už toho máte skutečně dost?
Osobně mi hodně zápasů nevadí, rád jsem stále v zápřahu. Únava je víc psychická než fyzická. Je rozdíl nastoupit proti Feyenoordu nebo Kaiserslauternu než s Blšany. Nepodceňujeme ligu, ale ty soutěže jsou prostě jiné.

Nestraší vás forma Feyenoordu?
Strach nemáme, ale respekt pořád cítíme. Nic není hotové, nevidíme se už ve třetím kole. Feyenoordu je venku dobrý, všude vyhrává o dva góly, hraje nahoru dolu. Nebojíme se, zároveň ale víme, že dvougólové manko pro něj není nepřekonatelné. Šance jsou stále otevřené.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze