Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lejsal popadl rukavice a odjel za reprezentací

Martin Lejsal - Brněnský gólman Martin Lejsal v akci. | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

15 2006
Praha - Místo odpoledního tréninku s brněnskými spoluhráči čeká fotbalového brankáře Martina Lejsala premiéra v národním mužstvu. Nečekanou změnu plánů způsobilo zranění Antonína Kinského, který si na dopoledním tréninku reprezentace natáhl zadní stehenní sval. Kouč Brückner na večerní zápas s Dánskem narychlo povolal náhradníka z Brna.

"Popadl jsem kopačky s rukavicemi a vydal jsem se na cestu, víc jsem toho v šatně s sebou neměl," hlásil 24letý brankář z auta, kterým spěchal z Brna do Prahy.

Dodatečná nominace ho pořádně překvapila. Za reprezentaci ještě nikdy nehrál a s trenérem Brücknerem se osobně ani nezná. "V průběhu podzimu na klub dvakrát přišla předběžná nominace, že jsem v širším kádru, ale s pozvánkou jsem nepočítal," přiznal. 

Jen, když se doslechl o sobotním obnoveném zranění Blažka,  na okamžik zpozorněl. "Ale hned jsem zjistil, že pozvali Kinského, a tím to pro mě skončilo."

Dnes měl v plánu dva tréninky v Brně a na večer se chystal k rodičům, kde si chtěl sednout k televiznímu přenosu. Po obědě však zazvonil telefon s nečekanou zprávou. "Hned jsem volal domů, abych se omluvil, že nepřijedu. Rodičům jsem řekl, že mám něco s prominutím důležitějšího."

Lejsal prošel mládežnickými reprezentačními výběry, a tak má v nynějším Brücknerově výběru několik dobrých kamarádů. "Před mistrovstvím světa jsem se za nimi byl v hotelu podívat," vzpomíná.

Nejvíce si rozumí s Jiránkem, který býval jeho spoluhráčem v italské Reggině. "Znám se i s dalšími hráči z Itálie," připomíná své zahraniční angažmá, které před rokem skončilo velkým průšvihem. V roce 2005 se jako hráč Benátek zapletl do korupčního skandálu a půl roku nesměl hrát.

Teď jeho kariéra nabrala lepší směr, zlínský odchovanec byl povolán do reprezentace. "Jestli budu hrát? To teď neřeším. Všechno se seběhlo hrozně rychle a kontakty proběhly jen po telefonu. Spěchám do Prahy, abych byl u mužstva co nejdříve, ale všechno ostatní musí rozhodnout trenér," říká martin Lejsal.

Utkání s Dánskem začíná ve 20.15 v Praze na Letné.Najdete na iDNES.czmobilní verze