Leeds nestačil na Arsenal

28 1999
P r a h a - V taháku 20. kola anglické Premier League dokázal londýnský Arsenal přehrát vedoucí Leeds a snížit tak odstup na první příčku tabulky. Zápas, jehož výkop musel být kvůli nebezpečí bombového útoku odložen, rozhodly přesné trefy Ljunberga a Henryho. V zápase Liverpoolu s Wimbledonem se ukázal Patrik Berger, když vsítil druhý gól domácích.

Bergerův gól v 68. minutě znamenal vedení Liverpoolu 2:1 a vlastně rozhodl celé utkání. Kromě českého reprezentanta se v dresu domácích trefili ještě Owen a Fowler, za hosty vyrovnával v 64. minutě Gayle. Celek z Anfield Road se díky tomuto vítězství posunul už na čtvrtou příčku tabulky.

Malé drama zažili fanoušci Arsenalu na stadionu Highbury ještě před samotným úvodním hvizdem. Policie zde kvůli podezřelému vozidlu nechala celý stadion evakuovat
a zápas tak začínal se zpožděním. Prohrou si Leeeds pustil do nebezpečné blízkosti dalšího vážného soupeře v boji o vedoucí příčku, neboť Arsenal nyní ztrácí již jen
pět bodů. Manchester na druhém místě má dva zápasy k dobru.

Výsledky - 20. kolo:
Arsenal - Leeds 2:0 (32. Ljungberg, 58. Henry), Bradford - Everton 0:0, Leicester - Newcastle 1:2 (83. Zagorakis - 21. Ferguson, 53. Shearer), Liverpool - Wimbledon 3:1 (58. Owen, 68. Berger, 80. Fowler - 64. Gayle), Watford - Southampton 3:2 (31. a
65. Gravelaine, 17. Perpetuini - 61. Boa Morte, 63. Davies), West Ham - Derby 1:1 (21. Di Canio - 4. Sturridge).