Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Látal to odnesl za celou lavičku

12 2000
J m u i d e n - Smutnou noc plnou zklamání zažil hotel národního mužstva v IJmuidenu. Nikdo nemohl strávit způsob, jakým Nizozemci došli k vítězství. Ve vzduchu také visely obavy, jakou dohru bude mít vyloučení Radka Látala. "A to ještě Karel Poborský s Vráťou Lokvencem museli po utkání na dopingovou kontrolu. Trvalo jim to více než hodinu a půl," poznamenal do svého internetového EUROdeníku vedoucí výpravy Jaroslav Dudl.

"Zklamání po zápase bylo samozřejmě obrovské, ale i trenér Chovanec zdůraznil, že je třeba zapomenout a soustředit se na příští utkání. Důležité teď je, jaká bude dohra červené karty pro Radka Látala.

Když jsem v půl druhé nad ránem přijel na hotel, už tam na mě čekal oficiální fax UEFA s tím, že během dne zasedne disciplinární komise.

Látalovo vyloučení bylo hodně divoké. Do oficiálního zápisu o utkání rozhodčí uvedl, že byl potrestán za nesportovní gesta a výroky na adresu třetího asistenta, ale podle mého to Radek spíše odnesl za celou lavičku, protože stál v tu chvíli nejblíže. Byl z toho hodně špatný.

Sekretář disciplinární komise Peter Limacher mi v telefonickém rozhovoru potvrdil, že trest by snad neměl být vyšší než na jeden zápas. Už si zjistili, že Látal patří mezi nejslušnější hráče a nikdy žádné problémy s rozhodčími neměl. Bohužel, úplně bez trestu Radek určitě nevyvázne, červenou karetu nemůže komise ignorovat, ale pokud to bude jen na jeden zápas, tak může příští týden proti Dánsku zase hrát."

Autor:






Nejčtenější

Mercedes Třída C C180i...
Mercedes Třída C C180i...

r.v. 2005, naj. 190 565 km, benzín
129 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze