Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Langra asi čeká hvězdný Rivaldo

28 2002
Liberec - O takové peníze fotbalisté Liberce ještě nehráli. Když dnes postoupí přes AC Milán, přiteče do klubové pokladny přes sto milionů korun. "Všichni si to dobře uvědomujeme. Ale i kdybychom hráli za jednu korunu, jezdili bychom proti Milánu úplně stejně," tvrdí liberecký defenzivní záložník David Langer. Na svém postu se budete nejspíš často potkávat se slavným Brazilcem Rivaldem, tedy pokud nastoupí.

Neklepou se vám trochu kolena?
To určitě ne. Všichni hráči z velkoklubů patří mezi  extratřídu. Je jedno, jestli je to Mostovoj z Viga, nebo Rosický z Dortmundu, na které jsme  narazili vloni v Poháru UEFA. Anebo třeba Rivaldo. Uvidíme, jestli nastoupí za útočnými  hroty, nebo přímo v útoku. Pokud to bude ten první případ, budu si ho muset hodně hledět.

Jak takového fotbalistu uhlídat?
Nesmíme ho nechat zpracovat balon, jeho levačka je  vyhlášená. Na takové hráče platí důraz a při obraně se musí zdvojovat. Když uteče mně, musí ho zastavit obránce.

Jak vidíte liberecké šance na postup?
Vloni jsem říkával 30 na 70 procent a postupovali  jsme. Pak jsem to před Dortmundem změnil na 40 na 60 a vypadli jsme. Takže teď říkám zase  radši 30 na 70.

Italové prohlašují, že do Liberce nepřijeli bránit, ale právě naopak. Věříte tomu?
Rozhodně. Kdyby bránili a dostali gól, vyhlídky na postup by se rázem úplně  změnily. Navíc takový velkoklub si ani nemůže dovolit bránit. Ale o nás platí totéž, jestli  chceme do Ligy mistrů.

V Itálii začíná liga až v polovině září. Vidíte v nerozehranosti soupeře pro sebe výhodu?
Ano. Přípravné zápasy jsou o něčem jiném, to ze sebe člověk nikdy nedostane tolik, co v mistráku.

Jak se těšíte na nově zrekonstruovaný trávník U Nisy? Pohárový zápas na něm budete hrát  poprvé.
Na hřišti byl kvalitní terén i po zimní přestávce. Hřiště bylo měkké a rovné, narozdíl třeba od Letné, kde jsme hráli pohárové zápasy proti Lyonu a Dortmundu. Ale teď je to samozřejmě lepší, protože na ploše leží hustý trávník, a to hned jinak vypadá. I pro diváka je to mnohem lepší zážitek.

Poprvé budete hrát doma také před vyprodaným libereckým stadionem. Diváci vás budou hnát dopředu, to je vaše výhoda.
To rozhodně. Na druhé straně ale doufám, že se nenecháme vybláznit a nepodlehneme bouřlivé atmosféře v hledišti. AC Milán by okénka v naší obraně okamžitě potrestal. Když to bude do 70. minuty bez branek, bude to výborné. A kdyby se nám náhodou podařilo dát první gól, bylo by to úplně ideální.

Ale Milán vás po zkušenostech z prvního zápasu už asi nepodcení.
To je jeho věc. My chceme dát dva góly a postoupit. Tyhle týmy jsou hodně nahoře a myslí si, že to určitě zvládnou. Ale Lyon si to taky myslel a pak se divil.Najdete na iDNES.czmobilní verze