Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prosím, chyť to, fandil Krejčí při penaltě. Pak hlavou trefil remízu

29 2015
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Jako by chtěl ukázat: já novou roli zvládnu, podívejte! Ladislav Krejčí, léta stabilní sparťanský levý záložník, hraje pod trenérem Zdeňkem Ščasným v útoku. A v Moskvě, při utkání třetího předkola Ligy mistrů proti CSKA, si počínal jako zkušený hroťák. Přesnou hlavičkou zařídil cennou remízu 2:2.

Přitom hlavičkování, to není zrovna Krejčího silná stránka. „Ani nevím, kdy jsem dal gól hlavou naposledy,“ lovil v paměti. „Jen si vybavuju, že v áčku Sparty se mi to už asi jednou povedlo. Tak teď podruhé.“

V hodně důležitý moment - chvíli poté, co CSKA šlo podruhé do vedení.
Jsem moc rád, že to vyšlo. Bylo důležité, že jsme vždycky dokázali rychle zareagovat na inkasovaný gól. Díky tomu jsme se pak mohli rvát až do konce. Hlavně děkuju Vašonovi za dobrý centr.

Na míč jste nabíhali dva. Vnímal jste, že je vedle vás i spoluhráč Konaté?
Ne. Míč jsem viděl od začátku, jen jsem si všiml, že mám před sebou nějakého stopera, nic jiného jsem nevnímal. Jemu to prolétlo vedle hlavy a já trefil na zadní tyč, kam to krásně zapadlo.

Fotogalerie

Předtím jste museli přežít penaltu, kterou chytil brankář Bičík. Věřil jste, že se mu to povede?
Věřil, opravdu. Napadlo mě, že to chytí a že hlavně musíme dobíhat, aby se to k tomu hráči neodrazilo zpátky. V duchu jsem si říkal: Hlavně to chyť, prosím. Povedlo se, takže super.

Hrálo se hodně útočně, plno šancí, střel. Čekal jste to?
Bylo toho opravdu dost, rychlý a útočný zápas. Myslím, že divákům se to muselo líbit.

CSKA jste hodně potrápili. Ukázal vám zápas, jak na tom jste?
Všichni jsme věděli, že mají obrovskou sílu. Na druhou stranu, když jsme makali a jezdili po zadku, šance jsme si vypracovali. Dalo se s nimi hrát.

Během zápasu znovu dost pršelo, podobně jako v pondělí při tréninku. Je těžší na mokrém povrchu ovládat míč?
Na tréninku to bylo horší, tam balon chvílemi vyloženě stál. S tím se těžko něco dělá. V zápase taky sprchlo, ale nebylo to tak hrozné. Takové anglické počasí, spíš to hře pomohlo. Měla větší spád.

Výsledek vypadá pro odvetu nadějně. Jste spokojení?
Je to dobrý výsledek, ale jak se říká: zajíci se počítají až po honu. Uvidíme, jak to zvládneme doma.Najdete na iDNES.czmobilní verze