Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Gól roku, zoufal si brankář. Centroval jsem, přiznal Krejčí

6 2013
Jeden se usmíval na celé kolo a divil se, co se mu to povedlo. Druhý pokořeně klečel, na kolenou sledoval míč, jenž se po vnitřní straně sítě sklouzl a pomalu se kutálel v brance. Sparťanský záložník Ladislav Krejčí a olomoucký gólman Zdeněk Zlámal, dva aktéři klíčové situace z 28. minuty.

"Tohle byl prostě gól roku," povzdechl si zklamaný brankář. "Ale vždyť já jsem centroval," přiznal šťastný střelec. Sparťané zápas v Olomouci jasně ovládli, ovšem slovo šťastný je v této situaci na místě.

Šťastná totiž byla první branka fotbalového hitu, v němž bojovala dosud druhá Sparta na hřišti třetí Olomouce. Krejčí na levé straně převzal míč, udělal ještě pár kroků směrem dopředu a... "Uviděl jsem Lafatu na bližší tyči. Chtěl jsem na něj poslat centr a pořádně ho utáhnout," popisoval Krejčí.

Ne, ne, letenský kanonýr na hlavičku neměl vůbec nárok, míč svištěl prudce a hlavně vysoko. Tak vysoko, že míč přeletěl gólmana, až zapadl do růžku branky. Jak se to seběhlo? Nechme teď vyprávět oba aktéry.

Fotogalerie

Zlámal: "Vždyť já jsem ani neudělal pořádný krok dopředu, s tím nešlo moc dělat."

Krejčí: "Šťastný gól."

Zlámal: "Spíš bych řekl gól roku."

Krejčí: "To ne, určitě jsou hezčí."

Zlámal: "Myslím, že ho ještě častokrát uvidím v různých anketách."

Krejčí: "Kdybych to tak chtěl, bylo by to lepší."

Sparta zkrátka vedla a odrazila se za vysokým vítězstvím 3:0. A ačkoli byl první gól šťastný, výhra hostů je jednoznačně zasloužená. Jen za první čtvrthodinu co měli šancí. A mezi nimi také Krejčí.

Před pokutovým územím si srovnal míč na svoji silnou levačku, napřáhl a vyslal vyslal přízemní technickou střelu. Gólmana Zlámala překonal, ale od tyče se míč vrátil zpátky do pole. Tady štěstí chybělo.

Ke Krejčímu i celé Spartě se přiklonilo o chvíli později.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze