Kyjev se prosadil až v přesilovce

31 2002
Praha - Někteří favorité zamířili do třetího předkola fotbalové Ligy mistrů ještě přímočařeji než pražská Sparta. Dynamo Kyjev i Maccabi Haifa půjdou do odvety dokonce se čtyřbrankovým náskokem a zvláště pro izraelský tým je to cenný výsledek, neboť vzhledem k neklidné situaci ve své zemi musel hrát na neutrální půdě na Kypru. Přesto si v Nikósii před poloprázdným hledištěm s běloruským soupeřem snadno poradil.

Naopak kyjevské Dynamo se střelecky prosadilo až poté, co byl hostům z Jerevanu vyloučen Argentinec Bilibio. Do té doby arménský mistr držel přijatelný výsledek 0:1. O měnících se poměrech v Kyjevě svědčí skutečnost, že všechny góly dali cizinci. Cestu do sítě našli Rumun Cernat, Uzbek Šackich, Maďar Bodnár i Brazilec Machado, pro nějž to byla zdařilá premiéra v barvách Dynama.

Legionáři se postarali i o výhru FC Bruggy nad Dinamem Bukurešť 3:1. Dvě branky vítězů dal Peruánec Mendoza a jednu připojil Nor Lange. Svůj podíl na solidním vykročení belgického týmu měl i Slovák Špilár, který ještě na jaře oblékal dres Sigmy Olomouc.

Méně radosti prožil bývalý olomoucký kouč Leoš Kalvoda na lavičce slovenského mistra v Žilině. Jeho svěřenci sice nad Basilejí vedli 1:0, ale Klagův vlastní gól přinesl už po devíti minutách vyrovnání a tenhle výsledek se nezměnil.

O třetím předkole už mohou po výhrách venku vážně uvažovat fotbalisté GAK Štýrský Hradec a Legie Varšava. Nedařilo se klubům ze Skandinávie. Norský Lilleström doma prohrál, Švédové z Hammarby se museli spokojit s remízou a dánský mistr Bröndby Kodaň porazil Albánce až gólem ve čtvrté minutě nastaveného času.

VÝSLEDKY
Skonto Riga - Levski Sofie 0:0

MŠK Žilina - FC Basilej 1:1 (1:1)
30. Barčík - 39. vlastní Klago.

Dynamo Kyjev - Pjunik Yerevan 4:0 (1:0)
15. Cernat, 65. Šackich, 85. Leandro, 90. Bodnar.

Lilleström (Nor.) - Željezničar Sarajevo 0:1 (0:0)
Branka:
49. Gredič.

Hammarby (Švéd.) - Partizan Bělehrad 1:1 (1:1)
17. Winsnes - 37. Lazovič.

Maccabi Haifa (Izr.) - Belšina Bobrujsk (Běl.) 4:0 (3:0)
18. a 21. Cohen, 45. Rosso, 85. Abiodun.

Šerif Tiraspol (Mold.) - GAK Štýrský Hradec 1:4 (0:2) Branky: 51. Tarchnišvili z pen. - 3. a 50. Bazina, 45.Aufhäuser, 74. Hastings.

FC Bruggy (Belg.)- Dinamo Bukurešť 3:1 (2:1)