Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kvůli fotbalistům z Izraele teď v Teplicích nastaly hotové manévry

Fotbalisté Hapoelu Tel Aviv na tréninku | foto: Libor ZavoralČTK

20 2009
Bezpečnostní manévry, jaké ve fotbalových Teplicích nepamatují, budou provázet dnešní zápas Evropské ligy s izraelským Hapoelem Tel Aviv. "Pro mě je to jeden z nejrizikovějších zápasů za celou dobu, co dělám vrcholový fotbal," přiznal František Hrdlička, ředitel Teplic.

Od olympiády v Mnichově 1972, kde palestinští teroristé zavraždili jedenáct izraelských sportovců, si bezpečnostní služba Izraele své výpravy do ciziny bedlivě hlídá.

Bude uzavřen vzdušný prostor nad Stínadly? Budou v akci ostřelovači? Hrdlička před utkáním o konkrétních bezpečnostních opatřeních mluvit nechtěl. Ani nemohl. Vše probíhá v naprostém utajení.

"Jednu věc ale prozradit můžu – všechny sektory hlediště budou snímané speciálními kamerami, aby se dal konkrétní člověk okamžitě identifikovat," přiblížil Hrdlička. Na veřejnost také prosáklo, že při zápase budou stát u lavičky Hapoelu Tel Aviv dva ozbrojení agenti.

Izrael je židovský stát, a třebaže patří do Asie, jeho fotbalové kluby hrají evropské poháry. V převážně muslimském Blízkém východě je totiž Izrael nepřítel číslo 1.

Ostražitost před dnešním soubojem na teplických Stínadlech však prý nesouvisí s tím, že ve zdejších lázních pobývá spousta Arabů.

"Z izraelského pohledu je to běžná rutina, kterou dělají pokaždé. Pro nás je to něco nového," přiznal Hrdlička po setkání s izraelským agentem bezpečnostní služby.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze