Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Italové, zastavte Norsko, vyzval chorvatský předseda Šuker azurový tým

OHEŇ NA TRIBUNĚ. Divoká atmosféra v chorvatském kotli. | foto: AP

13 2015
Jde o všechno. Pakliže v úterý večer fotbalisté Chorvatska zvítězí na Maltě, ještě to nebude znamenat jejich přímý postup na Euro 2016. Zatím jsou totiž až třetí v tabulce skupiny H a k úspěchu potřebují, aby ve stejném čase vedoucí Itálie neprohrála v Římě s Nory. Těm nyní patří druhá příčka.

Předseda chorvatského fotbalu Davor Šuker, který se na MS 1998 ve Francii šesti brankami podílel na bronzu týmu se šachovnicí na dresu, sice kvůli svému spojení se šedou eminencí Zdravkem Mamičem, šéfem Dinama Záhřeb, nekomunikuje s nespokojenými chorvatskými novináři, ale italskému listu La Gezetta dello Sport rozhovor ochotně poskytl.

„Italové, zastavte Norsko,“ vyslal Šuker apel směrem ke svěřencům Antonia Conteho.

„Abychom si rozuměli - nemám nejmenších pochyb, že by italští hráči nepřistoupili k zápasu s Norskem se vší vážností. Vždyť Conte za jediný rok vrátil azurový tým na vítěznou cestu, stačí připomenout i skutečnost, že předtím získal tři po sobě jdoucí tituly s Juventusem. Prostě věřím, že my na Maltě uděláme svoji práci a Itálie odvede svoji s Nory. Potom se opět po letech příští rok sejdeme na šampionátu ve Francii.“

Tato slova vůbec neudivují, někdejší hvězda Sevilly a Realu Madrid zkrátka vysvětlila, jak moc Chorvaté potřebují italskou pomoc. Jinak by museli do baráže a tu by rádi přenechali Norům.

Antonio Conte nedal mrknutím oka najevo, zda zmíněný rozhovor četl, ale víceméně slíbil, že Nory na Olympijském stadionu v Římě nečeká žádná procházka.

„Náš tým má dostatek zkušeností na to, aby překonal všechny potíže. Někteří hráči se sice ještě zotavují po pátečním tvrdém utkání v Ázerbájdžánu (1:3 pro hosty - pozn.), ale počítáme, že teď nastoupí právě toto vítězné mužstvo s Buffonem v brance a tak dále. Pravda, nečeká nás zápas, v němž bychom museli jít na všechno, nebo nic, ale zklamat rozhodně nechceme,“ uvedl kouč týmu, který v probíhající kvalifikaci dosud neprohrál.

Předehra? Rvačka v nočním klubu

Utkání na Maltě mělo zajímavou předehru. Podle srbské tiskové agentury Beta došlo v pondělí večer v nočním klubu v maltském letovisku Paceville k pěstnímu střetu chorvatských fanoušků se členy srbské ochranky lokálu. „Ve rvačce bylo několik zraněných a po intervenci místní policie i zatčených, před klubem létaly židle,“ uvedla agentura, podle níž o pár uliček dál seděli v kavárně členové vedení chorvatského fotbalu.

I když chorvatští fanoušci mají po předchozích výtržnostech zákaz vstupu na stadion, podle maltských médií se všemožně snaží získat vstupenky a jen za zakoupení lístku nabízejí Malťanům deset eur navíc.

„UEFA zakazuje přítomnost na zápasech nám, kteří fotbal milujeme,“ citoval deník Times of Malta jednoho z chorvatských příznivců. „Ve skutečnosti má evropská fotbalová mafie strach z chorvatského fotbalu a nechce ho vidět ve vyšších patrech Evropy. Buďte v klidu, večer budeme na stadionu,“ dodal fanoušek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze