Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Za mě jsme v tak těžké situaci ještě nebyli, přiznal trenér Bílek

Michal Bílek | foto: Karel Pešek, MAFRA

25 2013
Jerevan (Od našeho zpravodaje) - Už několikrát fotbalový trenér Michal Bílek musel vyhrát, aby si pozici u národního mužstva udržel. "Pod tlakem jsem pořád, ale je pravda, že v tak těžké situaci jsme za mého působení u týmu ještě nebyli," prohlásil kouč na tiskové konferenci v Jerevanu v předvečer kvalifikačního utkání proti domácí Arménii.

Zesílil hlas lidu na jeho odvolání, což si přejí i někteří členové výkonného výboru asociace, kteří o Bílkově osudu v nejbližších dnech rozhodnou.

"Negativní informace se snažím nevnímat, tím se udržuju v koncentraci. Jediné, co mě zajímá, je zápas v Arménii," zdůraznil Bílek.

Když ho nevyhrajete, tak rezignujete?
Nepřipouštím si, že bychom nevyhráli. Proto se ani nechci  vyjadřovat k tomu, co bych v takovém případě udělal.

Jak jste vnímal prohlášení předsedy asociace Miroslava Pelty, že můžete skončit?
Soustředím se na svou práci. Na to, abychom zvládli utkání, a na to, co můžu ovlivnit. A to je správná taktika, sestava, rozestavení.

Mluvil jste s předsedou Peltou o své pozici?
Ne, vůbec jsme spolu do příletu do Arménie nemluvili.

A předtím?
Po porážce s Dánskem ano. Víme, že i když v Arménii vyhrajeme, tak bude naše situace hodně složitá. Ale šanci bychom měli.

Korespondovala Peltova slova s tím, co řekl později před odletem do Jerevanu?
Bavili jsme se o utkání v Arménii, o jeho důležitosti. Nechci zatím komentovat slova předsedy, pokud jsem je neslyšel přímo od něj.

Ale je vám jasné, že váš osud se bude odvíjet od výsledku v Jerevanu?
Kdybychom neuspěli, tak národní tým už téměř nebude mít šanci postoupit na mistrovství světa. To je základní věc. Jestli skončím já, to je až druhotná věc.

Co proti poslednímu duelu s Dánskem změníte?
Máme několik variant, jak nastoupit. Ale teprve o nich rozhodneme. Víme, do jaké situace jsme se porážkou s Dánskem dostali. Nic jiného než vítězství pro nás neexistuje.

Budou změny v sestavě zásadní?
Budu se opakovat, ještě se o tom poradíme. Víc o sestavě mluvit nechci.

Má Arménie mužstvo na to, aby zasáhla do bojů o mistrovství světa?
Tak zaprvé věřím, že vyhrajeme my. Ale musím uznat, že Arménie hraje velmi dobře. Dívali jsme se na její zápas s Itálií a ta tady tři jedna zvítězila jen se štěstím. Za stavu jedna jedna měli domácí šance. A kdyby aspoň jednu proměnili, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Arménie má nebezpečné mužstvo s rychlým přechodem do útoku.

Nebezpeční jsou především Mchitarjan a Movsisjan. Hodláte je bránit speciálně?
Ne, osobní obranu hrát nebudeme. Ale moc dobře si uvědomujeme, že v ofenzívě jsou velmi dobří. Po zisku míče využívají velké rychlosti. Vzadu musíme být hodně pozorní.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze