Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kuriózní otázky, kuriózní odpovědi

15 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - S tím, jak se blíží další zápas české reprezentace na EURO 2000, který rozhodne o bytí či nebytí úřadujících vicemistrů Evropy, roste také zájem zahraničních médií. Ve čtvrtek přijelo hned několik televizních štábů z Francie, k tomu britská BBC, německá ZDF či exotická TV z Indonésie. Otázky bývají někdy hodně kuriózní.

"Co vám provedou vaši fanoušci, když z turnaje vypadnete?" Doma v České republice je kvůli fotbalu už týden pozdvižení, hráči ani nestíhají pročítat všechny vzkazy a výrazy přízně, které jim z domova fanoušci posílají, ale nejmenovaný francouzský novinář pokládá tuto utázku absolutně vážným tónem.

Obránce Karel Rada si jen rukou přejede třídenní strniště na tváři. "Co mu na to mám říct? Vždyť lidi jsou naprosto skvělý!" naklání se ke svému tlumočníkovi, jinak šéfovi organizačního oddělení fotbalového svazu Janu Zátorskému. Přes skleněné stěny zrovna proniká skandování "Hoooši, děkujem, hoooši, děkujem".

Nakonec Rada diktuje do bloku diplomatickou odpověď: "Myslím, že se nemáme za co stydět, vždyť naší skupinu všichni uznávají jako nejtěžší na turnaji. A kromě toho, ještě jsme neskončili!"

Své si užívají i ostatní hráči, kteří byli vybráni trenérem Chovancem, aby den před utkáním s Francií předstoupili před zástupce médií. "Cítíte, že jste malá a pro organizátory šampionátu nezajímavá země?," ptali se italští novináři fiorentinského beka Tomáše Řepky. "Co jsem jim měl říci. Jasně, že to cítíme. Jenže nemáme šanci to změnit. My na hřišti jsme moc malí páni," popisoval Řepka později.

Ani reprezentační trenér ovšem kuriozitám neunikl. "Můžete nám přiblížit, co se děje u vás doma?" "Podívejte se ven," opáčil Chovanec s rukou napřaženou k východu z tiskového střediska. "Tohle je jen část našich příznivců. Nechceme je zklamat," dodal.

"Můžete říci pár slov na téma Fenomén Koller?" To už hrál Chovancovi na tváři úsměv. "Copak náš fenomén Jan. Myslím, že takový Jaap Stam na něho bude dlouho vzpomínat. Jenom doufám, že Honza bude mít sílu svůj výkon z utkání proti Nizozemsku zopakovat," prohlásil vzápětí. A když se k němu donesla otázka, zda by měl jako bývalý špičkový obránce recept na eliminaci francouzských hrotů Anelky a Henryho, složil hlavu do dlaní a se smíchem pronesl: "Já bych je uhlídal!"

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze