Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kuka: Stačilo trochu štěstí...

28 2003
Praha - Pavel Kuka. Vedl mužstvo k málem úspěšnému boji o Ligu mistrů. Po postupu toužil jako všichni slávisté. Nepovedlo se. Přesto tým předvedl skvělý fotbal. "Chtěli jsme do toho dát všechno a odejít s čistým svědomím," zpovídala se legenda současné Slavie.

Mužstvo vlétlo do zápasu, jak si předsevzalo. Útočně, se snahou vstřelit rychle gól. To se povedlo už po osmnácti minutách. Za dalších dvanáct minut to bylo už dva nula a Strahov vybuchl bouří nadšení.

Třetí gól však nepřišel. "Mohlo to tam spadnout kdykoli. Stačilo trochu štěstí," řekl útočník.

Namlsané publikum hnalo mužstvo neustále dopředu. "Nemohli jsme bezhlavě otevřít obranu. Stačilo dostat jeden gól a všechno by bylo ztracené," připomněl. "Času bylo dost. Měli jsme na to celý poločas, to je dlouhá doba," dodal.

Na otázku, co říkal takovému průběhu, odpověděl bez zaváhání. "Očekával jsem, že dáme brzo gól. Když padl druhý, bylo to fantastické. Potom jsme ale měli smůlu, protože míče létaly kolem tyčí," zlobil se.

Útočník s číslem 9 byl v 60. minutě vystřídán. "Dostal jsem v jednom souboji koňara. Myslel jsem, že to rozběhám, ale pořád to tahalo," vysvětloval. "Do sobotního derby se ale jistě dám dohromady," uklidnil slávistické fanoušky.

Kuka už několikrát prohlásil, že letošní boj o Ligu mistrů byl zřejmě jeho poslední šancí zahrát si v této prestižní soutěži. Naznačuje tím snad, že chce ukončit kariéru? "V pětatřiceti jste už starý a rok je v tomhle věku strašně dlouhá doba. Třeba už těm dvacetiletým klukům nebudu stačit," poznamenal.

"Jsem ale rád, že jsme si dokázali, že můžeme hrát s kýmkoli," pochvaloval si. Ale jak tento skvělý výkon zapůsobí na mužstvo v lize, to odhadovat nechtěl. "Ukážou to až samotné zápasy," uzavřel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze