Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kuka se v Sofii za hlavu chytat nechce

27 2003
Sofie - (Od zvláštního zpravodaje iDNES Je Slavia skutečně tak zdecimovaná a rozklížená, že je výprava k odvetě Poháru UEFA do Sofie marností? Hráči v šedivých oblecích na letišti působí spíš plaše. Scházejí se po skupinkách, povídají si tiše, neburácejí vtípky jako obvykle. "Jsme v těžké situaci," krčí rameny Pavel Kuka, nejzkušenější hráč týmu.

Může se postupem chytit? "A čeho? Možná za hlavu, když vypadneme. Po zápase máme přece víc než dva měsíce pauzy. To se stane hodně věcí," zavrtí hlavou.

Stojí na výsledku jeho další působení v klubu? "Vůbec ne. Řešit to budeme potom," dodává Kuka.

Má sice ve Slavii smlouvu do léta, ale po rozporech s koučem Beránkem chtěl skončit dřív. Což mělo zůstat do zimy interní dohodou v klubu, jenže funkcionáři zprávu zveřejnili na internetu...

Ale možná už dnes povede Miroslav Beránek tým naposledy. "Sledujeme situaci, ale co s tím víc můžeme dělat?" krčí rameny Radek Bejbl.

Také Beránkův kontrakt vyprší až v létě. A z pohledu ekonomické situace klubu se nezdá rozumné angažování dalšího drahého trenéra. "Budete mít jasno v pátek," odmítá debaty šéf klubu Vladimír Leška.

Přestože představenstvo jednalo už v sobotu, závěry zůstávají v tajnosti. "Asi k něčemu dojde," předpovídá Bejbl. "Když se daří, plácají vás po ramenou. Když ne, pořád se něco řeší. Ale východisko se hledá obtížně," dobře ví Kuka.

"Já moc nevnímám, jak kdo s kým vychází," brání se mladý útočník Pavel Fořt, který neprožívá lehké časy. Minulý týden ztratil s reprezentací do 21 let postup na evropský šampionát, teď bojuje v trápícím se klubu. "Radši bych se prosazoval v úspěšném týmu. Ale věřím, že to zvládneme a dočkáme se jara." Hned v pátek navíc odlétá do Dubaje za mužstvem na mistrovství světa do 20 let.

Hráči a realizační tým tvoří na palubě letadla přesilu nad fanoušky. I když mezi ně se mohou počítat zranění Dostálek, Gedeon, nebo Piták, který byl v Praze vyloučen a nesmí hrát. "Ale já se jedu kouknout na postup," říká Karel Piták.

Ve středu v podvečer pilně trénoval s mužstvem. Zato Dostálek s Gedeon v teplácích jen smutně přihlíželi z lavičky. Jaká nálada zavládne v týmu dnes?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze