Kučera přidržel blšanské fotbalisty u dna

4 2003
Olomouc - Olomouc v ligové tabulce stoupá vzhůru, zatímco Blšany zůstávají na samém dně. Vzájemný zápas tento trend jen potvrdil, na výsledku 3:0 má největší zásluhu olomoucký záložník Kučera. Dva góly sám dal, na třetí nahrál Reiterovi. Blšany po poločase prohraném jen o gól sice ožily, ale nakonec doplatily na otevření hry.

Poprvé se Kučera trefil ve 33. minutě, kdy mu Babnič posadil na hlavu přímý volný kop, Kučera vyskočil nejvýše a hlavou poslal míč k pravé tyči Chvalovského branky.

Hosté pak zbystřili a domácím toho do přestávky příliš mnoho nedovolili. Po změně stran se dokonce aktivní hrou dostávali před branku domácích, ale nejdříve Pešír mířil vedle a v největší šanci hostujícího týmu ukopli míč domácí obránci Devátému.

Olomoučtí dost kazili přihrávky a kombinace do připravené obrany hostí se jim nedařila. V 66. minutě poslal trenér Uličný na hřiště Michala Hubníka a Vyskočila a střídání se osvědčilo.

Domácí zrychlili hru a přišly i branky. Po autovém vhazování Zbožínka zvedl míč hlavou Michal Hubník, prodloužil na nabíhajícího Kučeru, pro kterého už nebylo problémem zblízka vstřelit druhý gól.

Stejný hráč měl prsty i ve třetím gólu. Na levé straně doběhl zdánlivě ztracený míč, téměř od brankové čáry přihrál před branku hostů, kde Reiter dorazil míč zblízka potřetí do sítě hostí. V závěru ještě hostující Michal vystřelil přesně ze 14 metrů, ale Vaniak efektně vyrazil a udržel letos popáté čisté konto.

Olomoucký trenér Petr Uličný po zápase působil dojmem, že dlouho neviděl ligovou tabulku. "Soupeř byl jeden z nejlepších, co tady na podzim hráli," řekl na adresu jasně posledního týmu.

"Blšany chtěly využívat protiútoku, hrály aktivně a k mnoha příležitostem nás nepustili. Pro soupeře je výsledek krutý. My jsme zvládli standardky a já si tohoto vítězství velmi cením, protože Blšany tady hrály skutečně výborně," ocenil.

I Günter Bittengel mínil, že herně jeho tým nebyl o tolik horší. "Soupeř nás nedostal pod nějaký souvislý tlak, ale potrestal nás ze standardních situací. Měli jsme ještě za stavu 0:1 šanci zápas zvrátit, druhý gól nás však dorazil. Celkově jsem čekal větší tlak ze strany domácích," přiznal.

OLOMOUC - BLŠANY 3:0 (1:0) podrobnosti
Góly: 32. R. Kučera, 72. R. Kučera, 78. L. Reiter
Góly:
Sestavy: M. Vaniak - P. Zbožínek, R. Hubník, M. Hudec, R. Caha - S. Vlček (66. M. Hubník), R. Špiláček, P. Siegl (83. M. Ševela), R. Kučera - P. Babnič (66. M. Vyskočil), L. Reiter
Sestavy: A. Chvalovský - L. Pleško, R. Šourek, J. Vorel, S. Lukáč - L. Michal, J. Sýkora (87. F. Stibůrek), R. Šelicha, R. Sláma (75. P. Hašek) - P. Devátý, T. Pešír (80. J. Bílek)
Náhradníci: T. Kjučukov, I. Krajčovič, T. Glos, V. Schulmeister
Náhradníci: T. Obermajer