Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kubíček na výkonném výboru moc mluvit nebude, ale chce se ptát

Svazový předseda Pavel Mokrý (vlevo) a druhý místopředseda Jiří Kubíček | foto:  Dan Materna, MAFRA

15 2009
Případem prosincové rezignace prvního místopředsedy fotbalového svazu Vlastimila Košťála by se mimo jiné mělo zabývat páteční jednání výkonného výboru ČMFS. "Žádná roztržka nehrozí, budu mluvit jen minimálně, protože už jsem všechno řekl," říká druhý místopředsedy svazu Jiří Kubíček.

"Jsem rád, že jednání proběhne v klidu," reagoval na Kubíčkova slova předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý.

Zítřejší výkonný výbor by měl také jasně říci, kdy nyní Mokrého zastupuje v případě jeho nepřítomnosti, například z důvodu nemoci.

Před Košťálovou rezignací byl prvním místopředsedou právě Košťál a z tohoto postu byl prvním zástupcem Mokrého on. Nyní je na řadě Kubíček z pozice druhého místopředsedy.

"Kdo mě bude v případě nutnosti zastupovat, o tom se dohodneme na výkonném výboru. Je také možné, že bychom povinnosti rozdělili mezi Kubíčka a třetího místopředsedu Jaroslava Vacka," poznamenal Mokrý.

Kubíček však prohlašuje: "Výkonný výbor by měl do funkce prvního zástupce svazového předsedy potvrdit mě."

Mandáty současnému svazovému vedení skončí za pět měsíců, protože 27. června by volební valná hromada Českomoravského fotbalového svazu měla zvolit vedení nové.

Druhý svazový místopředseda Kubíček prý na páteční jednání výkonného výboru přijde s úsměvem.

"Ale samozřejmě se taky zeptám, proč nejsem pozván na aktiv předsedů krajů a okresů. Z mé funkce totiž vyplývá, že bych na této akci chybět neměl," říká Kubíček.

Právě Kubíček o den později pořádá v Průhonicích u Prahy setkání všech delegátů, kteří český fotbal zastupují na svazových valných hromadách.

Řádnou nevolební valnou hromadu měl podle svazových stanov svolat na termín nejpozději do 3. února prosincový výkonný výbor, ale protože většina členů svazové exekutivy se na 16. prosince omluvila, výkonný výbor se nesešel.

Kubíček, který za svolání nevolební valné hromady bojoval, proto na vlastní náklady svolal delegáty na 31. ledna do Průhonic.

Řádná nevolební valná hromada se koná každé dva roky, přičemž ta poslední proběhla 3. ůnora 2007.

Volební valná hromada je jednou za čtyři roky, poslední byla v říjnu 2005 a koncem minulého roku výkonný výbor rozhodl, že ji svolá už na 27. června.

"Také k akci pana Kubíčka se výkonný výbor zítra vyjádří," dodává předseda Mokrý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze