Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kubíček byl dočasně zbaven výkonu funkcí

25 2006
Praha - Místopředseda fotbalového svazu a člen výkonného výboru Jiří Kubíček byl dočasně zbaven funkcí. Disciplinární komise ho tak potrestala za výroky v médiích, v nichž vedení svazu několikrát obvinil ze špatného hospodaření. Nikdy však nepředložil důkazy a ani se nedostavil na jednání disciplinárky.

Zákaz začne platit v pátek. Disciplinární komise se bude Kubíčkovým případem znovu zabývat osmého června.

Komise zahájila na základě podnětu výkonného výboru řízení s Kubíčkem už druhého března.

Ředitel olomoucké Sigmy, který na svazu zároveň pracoval i v legislativní radě a komisi pro přestupy hráčů, totiž opakovaně tvrdil, že v hospodaření svazu není dostatečným způsobem vyjasněno několik desítek milionů korun v souvislosti s výdělkem na mistrovství Evropy v Portugalsku.

Vedení svazu definitivně vyúčtování všech nákladů, které souvisely s účastí českého týmu na Euru, provedlo loni v srpnu.

Kubíček byl dnešním verdiktem disciplinárky zaskočený.

"To bude asi nějaký omyl. Vůbec nevím, kvůli čemu bych měl být trestán a ani disciplinární komise mi nikdy nesdělila, čeho jsem se měl dopustit. Disciplinárka se zkrátka velmi mýlí," uvedl pro ČTK Kubíček s tím, že v nejbližších dnech zváží, jakým způsobem se bude bránit a jaké další kroky podnikne.

Disciplinární komise zároveň rozhodla o zastavení výkonu funkce rozhodčímu Romanu Kumstátovi na jeden rok nepodmíněně.

Kumstát, který se v nejvyšší soutěži objevoval jako asistent hlavního rozhodčího, porušil svazové předpisy tím, že se nedostavil k utkání dorostenecké ligy mezi Slováckem a Spartou.

Zápas se sice kvůli nezpůsobilému terénu neodehrál, přesto Kumstát podepsal zápis o utkání a ještě si nechal vyúčtovat cestovní náklady.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze