Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Krásky byly za oběti. Jenže striptýz před zápasem jejich nevinnost pošlapal

STRIPTÝZ. Nizozemské fanynky přišly na svá místa civilně oblečené. Až pak ze sebe vrchní oděv strhly a odhalily reklamní minišaty. | foto: Profimedia.cz

20 2010
Šibalsky se kolem sebe rozhlédla a pak přes hlavu přetáhla pruhované šaty. Ne, nebyla pod nimi nahá. Pohledná blondýnka jen odhalila oranžové sexy šatičky, které by jí možná při vstupu na stadion neprošly. Jde totiž o skrytou reklamu.

Ještě před pár dny byly Nizozemky po celém světě za oběti. Pořadatelé totiž fanynky během zápasu Nizozemsko - Dánsko (2:0) vyvedli ze stadionu a podle agenturních zpráv jim dokonce hrozilo vězení.

Důvod? Šaty jsou reklamou na jeden nizozemský pivovar, se kterým FIFA nemá smlouvu. Pořadatelé proto v obavách ze skryté reklamy slečny vyvedli z hlediště (viz předchozí článek).

"Vždyť na šatech nebylo ani naše logo. Jsou to jen slušivé šatičky. Lidé mají právo nosit, co chtějí. Tady v Nizozemsku jsou oranžovou barvou posedlí. Oblékají se do ní všichni. Nevím, co to má znamenat," vymlouval se mluvčí pivovaru Peer Swinkels.

Fanynky fotbalistů Nizozemska byly kvůli minišatům vyvedeny ze stadionu.

Bulvární deník Bild nyní ovšem upozorňuje, že oranžové fanynky zas tak nebohými obětmi nejsou. Na tribunu totiž přišly civilně oblečené. Až na místě předvedly striptýz, kterým na sebe strhly pozornost a odhalily reklamní minišaty.

"Dívky tvrdí, že o svém nelegálním počínání nevěděly. Proč tedy nepřišly na stadion rovnou v oranžových šatech a svlékaly se až přímo na místě?" ptá se německý list, který navíc upozorňuje na další lež, která se v kauze objevila. Na šatech malé logo pivovaru je.

"Naše značka je na šatech těžko postřehnutelná, teď o nás ale mluví celý svět," komentoval pro Bild kauzu Swinkels.

Podobný problém měla nizozemská společnost už před čtyřmi lety. Tehdy fanoušci nosili kalhoty se značkou pivovaru a pořadatelé je kvůli tomu nepouštěli na stadion.

S čím přijde pivovar příště?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze