Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na kopcích sníh, u hřiště děti. Fotbalisté začali kemp v Rakousku

Brankář Petr Čech během tréninku na soustředění národního mužstva fotbalistů v rakouském Kranzachu. | foto: Miloslav Novák, MAFRA

25 2016
Kranzach (Od našeho zpravodaje) - Po štěrkové cestě cupitaly malé děti, v ruce hračky i fotbalové míče. "Hele, tamhle je táta," zvolala jedna z maminek a ukázala na hřiště. Fotbaloví reprezentanti šestnáct dnů před startem mistrovství Evropy právě zahájili soustředění v Rakousku, kam s nimi přicestovali i rodinní příslušníci.

Ve středu dopoledne odlet z Prahy - cesta do Innsbrucku zabrala čtyřicet minut. Poté jízda autobusem po dálnici sto kilometrů do hotelu v Kranzachu nedaleko Kitzbühelu.

„Čekal jsem jednodušší cestu. Hlavně tím autobusem to trvalo dlouho,“ poznamenal záložník Daniel Kolář z Plzně.

Když fotbalisté vystoupili před hotelem Seeresidenz v Kranzachu, místní části Kössenu, z nejvyšších vrcholů v okolí - téměř dvou tisíc metrů vysokých Pyramidenspitze, Rosskaiseru a Jofenu - svítily zbytky sněhu.

V podvečer to na tréninkové hřiště měli jen přes silnici. Plot kolem překrývaly plachty, aby nikdo nemohl vypozorovat taktické varianty, až je budou nacvičovat.

Vedle na louce se pásly krávy, na druhé straně u hotelového bazénu se na lehátkách opalovali hosté.

Na hřiště těsně před tréninkem vyjel jeden ze správců na malém traktůrku, aby trávník posekal. Dřív to nestihl, v minulých dnech tu hustě pršelo, ale ve středu se počasí hodně vylepšilo...

Nenechte si ujít

100 DNÍ DO EURA. Evropská fotbalová unie uspořádala v Pařiži velké dvoudenní...

Nepropásněte fotbalové EURO! Buďte u toho každý den s MF DNES. více

Na korbě vozítka z nedalekého golfového resortu dovezli umělé panáky, z nichž se při tréninku staví zeď. Nasadili přenosné brány a mohlo se začít.

„Je tu klid, nádherná krajina, milí lidé. Rakouska má prostě kouzlo. Můžeme se soustředit je na fotbal. Když vyjde počasí, je to tady nádhera,“ podotkl Kolář v rozhovoru s novináři.

„Pokoje v hotelu jsou krásné, jídlo skvělé, prostředí nádherné. Máme všechno,“ pochvaloval si záložník Vladimír Darida z Herthy Berlín.

Fotbalisté tu během osmi dnů stihnou sedm tréninků, dvě přípravná utkání proti Maltě a Rusku i týmové focení.

A k pohodě během kempu jistě přispějí i rodinní příslušníci, kteří do Rakouska cestovali také.

„Určitě to vítám. Sezona byla dost dlouhá a každá chvíle, kterou můžu strávit s rodinou, konkrétně se synem, je pro mě super,“ podotkl sparťanský záložník Bořek Dočkal pro web asociace. „Primárně je to hlavně příprava na Euro, ale když můžeme mít po ruce rodinu, je to pro nás velmi příjemná věc.“Najdete na iDNES.czmobilní verze