Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kranklův stav se blíží zoufalství

19 2003
Vídeň - Trenér rakouských fotbalových reprezentantů Hans Krankl má před blížícím se kvalifikačním duelem s Českem (2. dubna v Praze na Letné) problémy. Řada jeho svěřenců ve svých klubech nenastupuje buď kvůli špatné formě, nebo z důvodů zranění. Krankl se navíc stále ještě nerozhodl, zda dá důvěru osvědčeným starším fotbalistům, nebo zda vsadí na dravé mládí. Hodně by mu měl napovědět přátelský duel ve Štýrském Hradci s Řeckem ve středu 26. března.

Podle středečního vídeňského tisku Krankl ze 17 reprezentantů, s nimiž před rokem debutoval v trenérské funkci proti Slovensku, může v Praze počítat pouze se sedmi. Krankl odmítá podceňování svého týmu, ve skutečnosti se však nedobrovolně stále nalézá v počáteční experimentální fázi, která se ale musí během jediného týdne uzavřít, napsal list Kurier.

Příčinu menší herní praxe rakouských reprezentantů vidí deník v příliš velkém počtu cizinců v nejvyšší rakouské lize. Kurier předpokládá, že Krankl vytvoří nominaci ze starších i mladších hráčů. Za jisté ale považuje pouze nasazení brankáře vídeňské Austrie Thomase Mandla, v základní sestavě očekává také stonásobného reprezentanta Andrease Herzoga z vídeňského Rapidu.
 
"Ať postavím kohokoli, nikdo mě potom nesmí kárat," cituje Krankla list Kronen Zeitung, podle něhož se rakouský trenér kvůli problémům se sestavou blíží zoufalství a může jen závidět legionáře z hvězdných klubů, které má k dispozici jeho český protějšek Karel Brückner. Rakušané oznámí dvacítku jmen pro kvalifikační utkání s Českem tento čtvrtek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze