7 2013
Zvláštní branka padla na začátku druhého poločasu v duelu 13. kola přeboru Královehradeckého kraje mezi Jičínem a Libčany. Za hostující celek se prosadil Libřický. Byl to centr, nebo promyšlená gólová střela, která měla zmátnout brankáře Puše? Podívejte se na video.

Hrála se 46. minuta zápasu a hostující Libčany vedly první útočnou akci druhé půle po levé straně. Libřického vysunul jeden ze spoluhráčů a ten se rozhodl pálit.

Vystřelil pohotově, ale jičínský gólman Puš si nemyslel, že by šel míč přímo na branku. Spíše se připravoval na dorážku hlavou od nabíhajícího spoluhráče Libřického.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Ale to se nestalo.

Balón se snesl ke vzdálenější tyči, lehce trknul vnitřní tyč a od té se odrazil do sítě. Puš jen zůstal překvapeně stát. "Do utkání jsme vstupovali s pokorou a s cílem neopakovat naše velké hrubé chyby. Domácí praktikovali dlouhé nakopávané míče, s kterými si naše defenzíva poradila. Vedoucí branka byla šťastná," dodal kouč hostů Miloš Koblížek pro khfotbal.cz.

Jičín vyrovnal na konečných 1:1 v 68. minutě, když se po rychlé kombinaci ve středu pole skákavou střelou prosadil Vacek. "Další vyložené šance nebyly a tak je výsledná remíza zasloužená," zhodnotili utkání trenéři domácích Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek pro khfotbal.cz.

Vedoucí Týniště nad Orlicí zvýšilo po výhře nad Hořicemi 4:2 svůj náskok v čele královehradeckého přeboru i díky remíze druhého Jičína na tři body. Poslední Dobruška podlehla vysoko Novému Bydžovu 1:5.

Výsledky 13. kola (14. hraného): Jičín - Libčany 1:1, Týniště n. O. - Hořice 4:2, Nový Bydžov - Dobruška 5:1, Úpice - Lázně Bělohrad 0:4, Rychnov n. K. - Broumov 3:1, Jaroměř - Olympia HK 2:1, Kratonohy - Chlumec n. C. 0:0, Č. Kostelec - Slavia HK 2:1.

1. SK Týniště n.Orlicí 14 10 2 2 38:20 32
2. SK Jičín 14 8 5 1 24:10 29
3. Sokol Kratonohy 14 7 6 1 25:12 27
4. FK Jaroměř 14 8 2 4 33:22 26
5. Spartak Rychnov n.Kněžnou 14 8 1 5 31:23 25
6. RMSK Cidlina Nový Bydžov 14 7 2 5 32:23 23
7. FC Olympia Hradec Králové 14 7 2 5 35:30 23
8. FC Slavia Hradec Králové 14 6 4 4 25:20 22