23 2013
Můj dům, můj hrad. To si mohou říkat po 11. kole přeboru Královehradeckého kraje fotbalisté hned pěti týmů, které dokázaly v domácím utkání udržet čisté konto. I proto mění tato soutěž svého lídra - Týniště nad Orlicí vystřídalo Olympii HK, která podlehla Jičínu 0:4. Podívejte se na video.

Čisté konto udržely domácí týmy v Úpici, Rychnově nad Kněžnou, Jaroměři, Kratonohách a v Jičíně.

Ten porazil Olympii HK 4:0 a posunul se na třetí místo tabulky, zatímco hosté z první příčky klesli na čtvrtou.

"Naše mužstvo mělo míč pod kontrolou po většinu prvního poločasu a ani ve druhém si Jičínští míče zas tak neužili. Nicméně jejich nakopávaná slavila úspěch. Tím samozřejmě nechci a nemohu omlouvat to, že jsme ostudně prohráli a ještě jsme přidali dvě červené karty," litoval porážky vedoucí mužstva Olympia Hradec Králové František Bárta pro khfotbal.cz

Domácí si čtyři góly rozložili rovnoměrně do obou poločasů. V 17. minutě se prosadil po chytré kombinaci ve vápně do prázdné branky krajní záložník Haken a těsně před koncem první půle zvyšoval na 2:0 útočník Vacek, jenž vyslal z hranice velkého vápna nádhernou střelu, která se od vnitřního břevna odrazila do branky.

"Díky ukázněnému a taktickému výkonu jsme soupeře nepustili do jediné šance a naopak zaznamenali krásné branky," poznamenali trenéři Jičína Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek pro khfotbal.cz.

Na 3:0 pro domácí zvýšil v 58. minutě střední záložník Gaubmann, když hlavičkou ke vzdálenější tyči zužitkoval volný přímý kop.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Autor prvního gólu Haken pálil přesně ještě jednou. V 71. minutě byl nikým nehlídaný na malém vápně a pohodlně skóroval - 4:0.

Týniště nad Orlicí se i díky zaváhání Olympie HK po jednokolové pauze opět vrátilo do čela královehradeckého přeboru. Ve víkendovém utkání deklasovalo poslední Chlumec nad Cidlinou 5:1 a vyhrálo už poosmé v sezoně.

Výsledky 11. kola (12. hraného): Dobruška - Lázně Bělohrad 2:2, Úpice - Broumov 1:0, N. Bydžov - Libčany 2:2, Rychnov n. K. - Hořice 3:0, Jičín - Olympia HK 4:0, Týniště n. O. - Chlumec n. C. 5:1, Jaroměř - Slavia HK 2:0, Kratonohy - Č. Kostelec 1:0.

1. SK Týniště n.Orlicí 12 8 2 2 31:17 26
2. Sokol Kratonohy 12 7 4 1 24:11 25
3. SK Jičín 12 7 4 1 20:9 25
4. FC Olympia Hradec Králové 12 7 2 3 33:25 23
5. FC Slavia Hradec Králové 12 6 3 3 23:17 21
6. SK Libčany 12 4 8 0 26:17 20
7. FK Jaroměř 12 6 2 4 27:20 20
8. Spartak Rychnov n.Kněžnou 12 6 1 5 25:21 19