Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kováče mrzí hlavně prohra se Slováky. Také on teď plánuje návrat

Radoslav Kováč (vpravo) žertuje s dalším hříšníkem Václavem Svěrkošem. | foto: Petrášek RadekČTK

10 2009
Je trochu rozmrzelý. Netají, že se ho dotkly události po dočasném vyřazení z fotbalové reprezentace. Ne však natolik, aby nebyl Radoslav Kováč připraven na návrat do národního mužstva, jež od úterka vede kouč Ivan Hašek.

Pět potrestaných

Milan Baroš

Česko: Milan Baroš


Král tureckých střelců přišel o nahrávače Lincolna. Nový kouč Rijkaard s Galatasaray trénuje v Německu.

Martin Fenin

Martin Fenin při on-line rozhovoru v redakci iDNES.cz
Po červnové operaci třísel se chce za 10 dnů zapojit do herní přípravy s Frankfurtem.

Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
Letí do Moskvy za Spartakem, ale stále věří v přestup do West Hamu, kde hostoval.

Marek Matějovský
trénink české reprezentace, Marek Matějovský
"Připravuji se s Readingem na to, abychom postoupili do Premier Leauge."

Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš na disciplinární komisi
O útočníka možná ještě vypukne boj: ze Sochaux ho totiž chce získat Monako.

"Asi bych se nevrátil, kdyby mi nikdo z nového realizačního týmu nezavolal a vše jsme si nevysvětlili," uvažuje defenzivní záložník. "Zatím žádný telefon neproběhl, ale já věřím, že se tak určitě stane."

Abyste správně pochopili: nevypadá to, že si jeden z pěti hráčů potrestaných za to, že si vyšli po prohraném domácím zápase kvalifikace o mistrovství světa se Slovenskem koncem března do restaurace, hraje na primadonu. V jeho hlase nenajdete stopy uraženosti či vzdoru, spíš slyšíte rozčarovaný údiv.

Kováče nemile zaskočil František Straka. Čili trenér na záskok na červnový přátelák s Maltou za Petra Radu, jenž se od týmu poroučel právě po porážce od Slovenska a následném nočním sezení Kováče a spol. Když Straka o pěti hříšnících mluvil, prohlásil: "Jako jediný si zatím popel na hlavu nasypal Kováč."

Problém je v tom, že v době, kdy to Straka říkal, s Kováčem nemluvil. Aspoň to tvrdí sám fotbalista. "Pan Straka mi zavolal až pár dní poté, co tohle pronesl," vypravuje Kováč váhavě.

Je znát, že se mu do ožehavého tématu dvakrát nechce. A ještě míň se mu chce odpovídat na otázku, zda tedy Straka lhal. "Řekněme, že se jeho věta nezakládala na pravdě," pronese nakonec diplomaticky. "Jestli si za něco sypu popel na hlavu, pak za to, že jsme se Slováky prohráli."

Strakovo vyjádření se včera nepodařilo získat, od reprezentace je však už pryč. A Kováč má s nástupem Ivana Haška novou motivaci. Je to pro něj cosi jako restart, stejně jako pro ostatní ztrestané. "Motivující je už to, že novému trenérovi musíte dokázat, že na to máte. Že si zasloužíte být nominován," tvrdí útočník Martin Fenin.

"Zájem reprezentovat mě nikdy neopustil, ale nejde přece říct jo a můžu hrát. Záleží na mé formě a hlavně na zájmu druhé strany, pro který udělám maximum," slibuje záložník Marek Matějovský.

Už dřív vyjádřil chuť dál reprezentovat Václav Svěrkoš, negativní signál nevyslal ani Milan Baroš. Jediným, pro nějž byl duel se Slovenskem zřejmě posledním v národním týmu, je Tomáš Ujfaluši, poslední z hráčů sedících tehdy v restauraci. Stoper se reprezentace vzdal dřív, než k němu přiletěl trest.

Vyjádření Františka Straky

Trenér české fotbalové reprezentace Francišek Straka během přípravného duelu proti Maltě"Celá věc je hodně nešťastná, mrzí mě, co Radek řekl, a rád bych vše uvedl na pravou míru. Radkovo vyjádření, že v té restauraci po prohře se Slovenskem neměl co hledat, jsem vzal z novin. Nechtějte už po mně, z jakých přesně, z MF DNES to nebylo. Vycházel jsem z těchto informací, a proto jsem veřejně ocenil, že se k tomu Radek postavil čelem. Později jsem mu i zavolal, bylo to po utkání s Evertonem, v němž dal gól, a zopakoval jsem i jemu, že si cením, že je jediným z hráčů, kdo přiznal chybu. To je celé, rozhodně nejsem lhář."


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze