Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koučem fotbalové reprezentace je Straka. Vedení svazu odmítlo Uhrina

12 2009
Trenérem fotbalové reprezentace se nestal Dušan Uhrin starší, ale František Straka. Výkonný výbor ČMFS nedal na doporučení expertní skupiny a rozhodl jinak.

"Esemeskou mě o tom informoval svazový předseda pan Mokrý. Že jsem v hlasování dvanácti členů výkonného výboru dostal sedm hlasů," poznamenal Straka. Dále čtěte: Jsem překvapený, jsem na to hrdý, je to pro mě čest, říká Straka.

Padesátiletý kouč dostal sedm hlasů, ve výkonném výboru sedí dvanáct  členů.

Straka povede tým zatím v přípravném utkání s Maltou 5. června v Jablonci. 27. června se totiž koná valná hromada svazu, na které bude zvoleno nové vedení. A to rozhodne, jestli Straka zůstane koučem národního týmu i pro podzimní kvalifikaci o postup na mistrovství světa, nebo vybere jiného trenéra.

Současný výkonný výbor zvolil Straku a už podruhé během necelého roku s volbou reprezentačního kouče překvapil.

Minulý týden se totiž expertní skupina dohodla a následně vedení svazu doporučila, aby se trenérem Česka stal Dušan Uhrin starší a asistentem František Komňacký. Na dnešním jednání měl být Uhrin do funkce potvrzen.

SMS zdarma

Pokud si objednáte aktuální sportovní SMS zpravodajství portálu iDNES.cz, budete mít službu první měsíc zdarma a potom za 29 Kč/měsíc. Platí pro zákazníky O2. Více zde

Když loni v létě fotbaloví šéfové vybírali nástupce Karla Brücknera, favoritem na post kouče byl Jozef Chovanec. Ale nakonec byl zvolen Petr Rada.

Ten rozjel kvalifikaci o světový šampionát, ale po šesti zápasech, v nichž tým neměl valné výsledky, byl 8. dubna odvolán.

Následně výkonný výbor schválil zřízení expertní skupiny pro výběr reprezentačního trenéra. Pro ustavení této skupiny hlasovalo osm členů výkonného výboru, tři se zdrželi a nikdo nebyl proti.

Jejími členy se stali předseda svazové technické komise Ladislav Valášek, předseda svazové trenérské rady Jozef Chovanec, předseda Unie českých fotbalových trenérů Verner Lička, dva svazoví místopředsedové Jiří Kubíček s Jaroslavem Vackem, kteří mezi těmito experty zastupují výkonný výbor,  a rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský se slávistickým šéfem Petrem Doležalem zastupovali ligové kluby.

Ti se minulý týden dohodli na Uhrinovi a kouče stříbrných medailistů z mistrovství Evropy 1996 doporučili... 

Koho byste ze dvou kandidátů na trenéra fotbalové reprezentace vybrali vy?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 17. května 2009. Anketa je uzavřena.

František Straka 13442

Dušan Uhrin st. 13407

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze