Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouče Brücknera naštval svaz

Marek Kulič se raduje z gólu - PRVNÍ GÓL V REPREZENTACI. Fotbalový útočník Marek Kulič zaznamenal v kvalifikačním duelu proti San Marinu první trefu v národním mužstvu. | foto: David W CernyReuters

8 2006
Praha - Karel Brückner se zlobí. Do národního týmu nemohl pozvat dva fotbalisty z Mladé Boleslavi, byť o tom vážně přemýšlel. Dva dny před mezistátním zápasem s Dánskem totiž musí hrát ligu. "Bylo to na rozkaz vedení," prohlásil trenér. Šéfové svazu museli v minulých týdnech řešit zamotaný případ, ve kterém reprezentace přišla nejméně o útočníka Kuliče.

Jeho kolega Pecka, nejlepší střelec ligy, tak nejspíš ztratil možnost obléknout poprvé v životě český dres.

Oba útočníky chtěl trenér Brückner povolat k přípravnému utkání s Dánskem, které se hraje příští středu. Jenže musel ustoupit.

Kulič s Peckou budou ještě v pondělí hrát ligu, proto jsou pro reprezentaci nepoužitelní.

"Celý měsíc jsem si hlídal, aby Boleslav nehrála pondělní televizní utkání. Byl to můj jediný požadavek. Osmkrát mi bylo potvrzeno, že ne. Osmkrát jsem si to ověřil. A podeváté jsem našel na teletextu, že v pondělí hraje," podivil se včera Brückner.

"Ano, ta dohoda opravdu byla, ale museli jsme program změnit. Je to rozumný kompromis, ne Lubasova libovůle," hájil se šéf ligy Ivo Lubas.

Česká televize si nejprve pro dohrávku 14. kola, kterou v pondělí vysílá živě, vybrala utkání Teplice – Liberec, jenže v tu chvíli vstoupil do hry další reprezentační zápas. Výběr do 21 let, který se probojoval na jarní mistrovství Evropy, odlétá už v pondělí na důležitou přípravu do Itálie. A kvůli zápasu by přišel hned o sedm hráčů.

Pohled: Příliš povyku
(téměř) pro nic

Reprezentačního trenéra Brücknera naštvali šéfové svazu, kteří mu "ukradli" dva hráče. "Osmkrát mi bylo potvrzeno, že Boleslav hrát v pondělí nebude," vztekal se, když se dozvěděl, že právě pondělní přenos patří Boleslavi. Nemůže tak příští středu použít útočníky Kuliče s Peckou.

Kde je chyba? Nikde. Jen nastalo příliš vzruchu kvůli maličkosti.

Svaz, svázaný smlouvou s televizí, udělal správně, když nerozboural přípravu reprezentace do 21 let, která by původně přišla o sedm stabilních hráčů najednou. Zato nepatrně zasáhl do Brücknerových plánů.

Možná chtěl trenér opravdu potěšit střelce Pecku premiérovou pozvánkou, ale zahrál by si jen pár minut, Kulič možná poločas. Brückner přece sází na vyzkoušené.

JAN PALIČKA

Proto televize po dlouhém jednání ustoupila a vyměnila přenosy. V Teplicích se bude hrát v neděli večer, v Boleslavi v pondělí. "Beru to jako vítězství svého úsilí. Musíme si pomáhat," glosoval to trenér Ladislav Škorpil. "Přece nemohl odjet do Itálie s jiným týmem, než který by hrál mistrovství Evropy. To by ztratilo pointu," dodal Lubas.

A to naštvalo Brücknera, protože jemu televize neustoupila. Na pondělí zařadila zápas Mladá Boleslav – Most, na což má podle smlouvy právo. "Televize je mocná čarodějka," reagoval Brückner.

Když se mezi včerejšími tiskovkami v pražském hotelu Praha potkali s kolegou Škorpilem, přátelsky si podali ruce, žádné vyčítavé pohledy. "Já nevstupoval do souboje s Brücknerem, domluvil jsem se na svazu," bránil se Škorpil.

Televizní smlouva tentokrát sevřela obě reprezentace. Česká televize si může na pondělí zařadit kterýkoli zápas a je jasné, že chce vysílat ten nejatraktivnější. Už jednou vyšla národnímu týmu vstříc, když v srpnu před přípravným zápasem se Srbskem vybrala na pondělí duel Příbram – Kladno.

Nudný přenos slabých týmů přinesl velkou kritiku od diváků, kteří nepochopili, proč se nevysílal zajímavější zápas. "Už nebudeme vysílat to, co na nás zbude," řekl včera šéf sportu Otakar Černý.

A tak reprezentace do 21 let bude příští týden kompletní, zatímco seniorský tým musí boleslavské útočníky oželet.

Co kdo prohlásil. Rozumný kompromis, anebo rozkaz?

P r a h a (jap, prp) - Termínová kolize naštvala trenéra fotbalové reprezentace Brücknera. Co kdo řekl v zamotaném případu?

"Do nominace proti Dánsku měl být zařazený Kulič a ještě jeden hráč z Boleslavi. Hlídal jsem si proto celý měsíc, aby Boleslav nehrála pondělní televizní utkání. Osmkrát mi bylo potvrzeno, že ne. Osmkrát jsem si to ověřil. A podeváté jsem našel na teletextu, že v pondělí hraje Boleslav... Tím pádem vypadli z nominace. Zeptejte se pana Lubase, jak to bylo."
Reprezentační trenér Karel Brückner

"Je to rozumný kompromis. Nejdřív se měl v pondělí hrát zápas Teplice – Liberec, ale jedenadvacítka by tak přišla o sedm hráčů, protože už v úterý hraje přípravu v Itálii. To není Lubasova libovůle, ale dohoda všech stran. Trošku mě na Karla mrzí, že to otvírá."
Ligový šéf Ivo Lubas

"Bylo to na rozkaz vedení. Televize je mocná čarodějka."
Karel Brückner

"Přece nebudeme vysílat, co na nás zbude. Neděláme fotbal pro sponzory svazu, ale pro fanoušky. Nechci být na pana Brücknera jedovatý, ale hráče přece mohl vyzkoušet v létě. Proč teď takový randál?"
Otakar Černý, šéf sportu ČT

"Nabízel jsem televizi, ať vysílá zápas Příbram – Slovácko. Jde o záchranu, navíc by jedna kamera mohla v hledišti pořád hledat Ivana Horníka. Ale vážně... Připadá mi to jako logický ústupek. Musíme si pomáhat."
Ladislav Škorpil, trenér reprezentace do 21 let

"Kulič a Pecka? Jsem rád, že v reprezentaci nebudou. Zrovna nejsou v psychické ani fyzické pohodě, je lepší, když zůstanou v klubu."
Josef Dufek, předseda Mladé Boleslavi

 

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze