Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč vyhrožuje, že Essiena nevezme na MS

6 2006
Accra, Londýn - Schválnosti ve vlastním táboře možná oslabí druhého soupeře české fotbalové reprezentace na mistrovství světa. Ghanský trenér Ratomir Dujkovič totiž pohrozil, že na šampionát nenominuje Michaela Essiena z Chelsea. Největší opoře mužstva by to udělal natruc, Essien se totiž omluvil z Afrického poháru.

Essien si 2. ledna v zápase s West Hamem poranil vazy v kotníku.

Když o necelé dva týdny později Ghana oznámila konečnou nominaci na mistrovství Afriky, čtyřiadvacetiletého záložníka do ní s těžkým srdcem napsat nemohla.

Šampionát začal 20. ledna, Ghana ve skupině porazila jen Senegal a po porážkách s Nigérií a Zimbabwe skončila. To bylo 31. ledna.

Essien zůstal v Londýně, léčil se a v neděli 5. února nastoupil v anglické lize proti Liverpoolu. To srbského kouče Ghany naštvalo a dohnalo k výhružkám.

Dujkovič se totiž domnívá, že zranění bylo fingované, protože Chelsea nechtěla svou hvězdu na turnaj pustit.
 
"Michaelovo zranění bylo vážné, vždyť nám kvůli tomu chyběl měsíc. Jinak by na mistrovství jel. Je hrdý na svou zem, je to velký patriot," prohlásil José Mourinho, kouč Chelsea. "Dujkovičovy výroky, že by Essien nemusel být nominován, nejsou fér."

Někteří ghanští fanoušci chtějí, aby byl Dujkovič odvolán. Essien jim vzkázal, aby byli trpěliví a slíbil, že se zúčastní všech utkání reprezentace před mistrovstvím světa.

Proti českému týmu Ghana nastoupí 17. června v Kolíně nad Rýnem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze