Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč věří v Rosického, doktor pochybuje

16 2002
Janina - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Úvahami nad složením mužstva, ve kterém hrozí nouze o střední záložníky, strávil trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner dvouhodinový let do Řecka k zítřejšímu přípravnému zápasu. Potíže s poraněným kolenem trápí Rosického, svalové zranění limituje Galáska, takže byl narychlo povolán Pikl ze Žižkova. Kouč zvažuje i další přesuny v původně zamýšlešné sestavě: Nedvěd možná zaujme Rosického místo ve středu pole a úkoly levého záložníka převezme debutant Vachoušek.

Na malé letiště v provinčním řeckém městě Janina dorazil speciál s českou výpravou hodinu po poledni. Fotbalisty, kteří cestovali v jednotných černých oblecích, vítalo na české poměry horko a dusno. Teplota se blížila k dvaceti stupňům.

Reprezentační oblek měl na sobě i žižkovský kapitán Aleš Pikl, který stihl veškerou výstroj nafasovat už včera večer, kdy se k mužstvu přidal. Ačkoliv z týmu už nikdo další nevypadl, trenér pozval dalšího náhradníka pro případ, že by nemohl nastoupit Rosický.

"Doufám, že bude v pořádku," přeje si kouč, kterému by ztráta Rosického výrazně narušila plány. Jenže lékař Jiří Fousek varuje: "Na devadesát procent nebude moci nastoupit."

Nepatrně lepší jsou vyhlídky Tomáše Galáska, který si stěžuje na bolesti stehenního svalu. "Má to z únavy, Ajax hrál v minulém týdnu dva zápasy, a Tomáš není na takovou zátěž z poslední doby zvyklý," řekl lékař.

Brückner, který se snaží připravit na každý herní post konkrétní specialisty, bude muset v Řecku více improvizovat. Na místo Rosického ve středu pole se zřejmě přesune Nedvěd a jeho místo na levém kraji zálohy zaujme útočník Vachoušek. Zprava bude hrát Poborský, na místo defenzivního záložníka je vedle Galáska připraven ještě Hübschman či Horváth.

Brankáři se vystřídají oba. Ve středu obrany se zřejmě najisto počítá s Bolfem, vedle kterého se vystřídají Holeňák s Ujfalušim. "Ujfaluši už v pátek hraje bundesligu, proto vyjdeme vstříc klubu a nasadíme jej pouze na jeden poločas," prozradil kouč. Levý kraj má jistý Jankulovski, vpravo může hrát buď Mlejnský nebo Johana.

Pokud se uskuteční Vachouškův přesun na levý kraj zálohy, zůstane pro útok jistá dvojice Koller - Štajner.

Do padesátitisícového městečka Janina se s reprezentací vydal i trenér Petr Packert, který zde kdysi trénoval. Tehdy se zde ještě hrála první liga, dnes už je klub o třídu níže.

"Podruhé jsem se tady narodil," zavzpomínal. "Při tréninku jsem se srazil s hráčem a po úderu do spánku jsem byl asi na pět minut klinicky po smrti." Za vzpomínkami se Packert vydal na vlastní náklady, zaplatil si zájezd a reprezentaci doprovází jako turista.

Zápas v Janině se bude hrát ve středu od 20.15, na stránkách fotbal.idnes.cz můžete sledovat on-line reportáž.

Aktuální kádr pro přátelský zápas v Řecku

Jméno Klub

Z

G

Brankáři

KINSKÝ Antonín Liberec

1

0

VANIAK Martin Olomouc

3

0

Obránci

BOLF René Ostrava

1

0

HOLEŇÁK Miroslav Liberec

1

0

JANKULOVSKI Marek Neapol

12

2

JOHANA Petr Liberec

7

0

MLEJNSKÝ Antonín Žižkov

0

0

UJFALUŠI Tomáš Hamburk

8

0

Záložníci

GALÁSEK Tomáš Ajax

14

0

HORVÁTH Pavel Teplice

18

0

HÜBSCHMAN  Tomáš Sparta

5

0

NEDVĚD Pavel Juventus

61

15

PIKL Aleš Žižkov

0

0

POBORSKÝ Karel Lazio

75

4

ROSICKÝ Tomáš Dortmund

19

2

SIONKO Libor Sparta

5

0

Útočníci

ŠTAJNER Jiří Liberec

3

0

KOLLER Jan Dortmund

31

18

VACHOUŠEK Štěpán Slavia

0

0

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze