Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nepřijeli jsme bránit 0:0. Pohár chceme hrát i na jaře, řekl kouč Plzně

22 2015
Vídeň (Od našeho zpravodaje) - Obránce David Limberský už je fit, záložník Ondřej Vaněk taky a šikovný Daniel Kolář možná odloží masku, která mu dosud chránila operovanou lícní kost. "Kdo přiletěl do Vídně, je schopný nastoupit," řekl plzeňský trenér Karel Krejčí. Výběr, který postaví do klíčového utkání Evropské ligy proti fotbalistům Rapidu Vídeň si však nechal pro sebe: "Byl bych špatný trenér, kdybych sestavu nejprve neřekl hráčům."

Ve výpravě je i kapitán Václav Procházka, který hrát nemůže kvůli trestu. Je to hodně citelná ztráta?
Vašek je lídr kabiny a patří k našim nejzkušenějším hráčům, ale nebojím se, že by Lukáš Hejda zápas nezvládl. Poctivě trénoval a trpělivě čekal na svou šanci. Zkušeností má dost.

Pracoval jste s Hejdou nějak speciálně?
Hned po utkání ve Villarrealu, kde byl Procházka vyloučený, jsme se o tom bavili. Máme tři stopery, takže jiná volba být ani nemohla. Do poslední chvíle jsem zvažoval, jestli Lukáše postavit v sobotní lize proti Zlínu. Nakonec nehrál, protože jsem se obával, aby se nezranil.

Procházka řídí plzeňskou rozehrávku. V tom by ho měl nahradit kdo?
Umějí to oba kluci. Jak Honza Baránek, tak Lukáš Hejda jsou konstruktivní stopeři.

Aniž bychom chtěli něco přivolávat, máte vymyšlenou alternativu, kdyby se jednomu ze stoperů zase něco stalo?
V hlavě samozřejmě ano. Museli bychom improvizovat.

Rapid má ve skupině šest bodů, Plzeň tři. Čeká vás klíčový zápas?
Obě mužstva umějí počítat, takže odpověď zní ano. Jestli chceme hrát v jarní fázi, a to my chceme, tak v nejbližším dvojzápase s Rapidem musíme uspět.

Bral byste remízu?
I remíza zaručí, že budeme mít o co hrát i v dalších kolech. Ale my samozřejmě chceme vyhrát, nepřijeli jsme bránit výsledek nula nula.

Ve Villarrealu jste hráli především bez míče. Co čekáte ve Vídni?
Rapid se snaží o podobný fotbal jako my - je to velice dobře organizované mužstvo s rychlým přechodem do útoku a výbornými standardními situacemi. Díky nim doma porazil Villarreal. Ale jinak čekám, že v úvodu to bude spíš taktická bitva a bude se čekat na chybu. Hodně napoví první gól.

Souhlasíte, že jste pod větším tlakem než Rapid?
Ano. Rapidu vyšel vstup do soutěže, takže je mírný favorit.

Od chvíle, kdy jste Plzeň převzal, jste nevyhráli jen jednou. V čem je to kouzlo?
Mužstvo potřebovalo zvednout sebevědomí a vrátit se na vítěznou vlnu. Já měl výhodu, že jsem znal kluky a celé plzeňské prostředí. Když se nám povedl dvojzápas s Vojvodinou v předkole Evropské ligy, tak hráči ožili a všechno šlo snáz. Teď je důležité, abychom z té cesty neustoupili.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze