Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Klinsmann bojuje s novináři

31 2006
Berlín, Genf - (Od zpravodajky MF DNES) - Když trenér německé fotbalové reprezentace Jürgen Klinsmann ohlásí tiskovou konferenci, může počítat s návalem médií. Přesto byste marně hledali v novinách fotografii 41letého kouče z jeho posledního setkání s novináři. Němečtí fotografové totiž Klinsmannovu tiskovou konferenci bojkotovali.

A to poté, co jim vzkázal, že jim na focení dává maximálně pět minut. Ve chvíli, kdy chtěl právě začít odpovídat na otázky před včerejší přípravou proti Japonsku v Leverkusenu, fotografové se zvedli a opustili sál na stadionu Servette Genf.

Napětí mezi novináři a Klinsmannem trvá už od minulého týdne. Po tiskové konferenci si Klinsmann stěžoval, že fotografové byli hluční a rušili jej.

"My samozřejmě nechceme nikoho omezovat při práci, pouze jsme novináře přátelsky poprosili, aby brali větší ohled," žehlil včera roztržku mediální ředitel Německého fotbalového svazu Harald Stenger, ačkoli si neodpustil kritiku rebelů. "To, co udělali, nemůžeme pochopit."

Požadavek svazu přidělit fotografům pouhých pět minut zase nechápe Německý svaz sportovních novinářů.

"Média si svou práci rozdělují a bránit jim v práci považujeme za problematické," odpověděl jejich mluvčí Markus Gilliar. Mnozí fotografové se navíc obávají, že by fotbalový svaz mohl k podobným nařízením přistoupit i při zápasech.

Zdá se, že se na na Klinsmannově psychice podepisuje tlak před šampionátem, který začne už za devět dnů: když po něm nedávno mluvčí svazu Stenger chtěl, aby po půlhodinovém setkání s novináři ještě zapózoval fotografům před krásnou kulisou Sardinie, kouč nevrle odsekl a zmizel v hotelu.

Sotva se mu mohlo líbit i včerejší vydání deníku Bild – reportéři vystopovali, že právě on, který už měsíce zdůrazňuje nezbytnost týmového ducha, chyběl při plavbě celého týmu po Ženevském jezeře.

Kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner a trenér německého týmu Jürgen Klinsmann při losování v Montreux.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze