Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Hašek si v noci přehrával zápas se Slováky. Zase jen remíza, usmál se

Ivan Hašek | foto: Dalibor Glück, MAFRA

6 2009
"Moc jsem toho nenaspal, ten zápas se Slovákama jsem si v duchu přehrával skoro celou noc," poznamenal v neděli v pozdním odpoledni trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek. Ten mezi novináře přišel zcela naplánovaně.

"To vám před očima běží skoro každá vážnější situace zápasu, říkáte si, co se mělo udělat líp, rychleji, jednodušeji, kdy se mělo přitvrdit a tak. Jak říkám, těmihle opakovačkami jsem se probíral skoro až do rána a stejně to zase byla jen remíza," říkal Hašek ve zjevně dobré náladě.

Setkání s koučem proběhlo v kapli, která je součástí kroměřížského hotelového komplexu Octárna.

"Nebojte, je nevysvěcená," sdělil svazový tiskový mluvčí Petr Svěcený.

Hlavní vchod je tabu, na hlavní bráně visí cedule se sdělením, že areál je od 6. do 9. září pro veřejnost zavřený. A do kaple, z níž se dá k ubytovacímu zařízení projít, byli žurnalisté k tradičním rozhovorům s hráči vpuštěni postranním vchodem, jímž poté rovněž museli odejít.

Čeští fotbalisté se na krátké soustředění do Kroměříže přesunuli v neděli dopoledne z bratislavského hotelu Crowne Plazza. A obědvali už v rodišti nezapomenutelného fotbalového kanonýra a internacionála Josefa Silného, který v meziválečném období střílel góly za Slavii, Spartu i za vršovické Bohemians.

Ve středu totiž čeká národní mužstvo ve čtyřicet kilometrů vzdáleném Uherském Hradišti další kvalifikační duel se San Marinem.

Hašek u jednoho stolu s novináři vyslovil přesvědčení, že jeho tým svým přístupem k sobotnímu utkání se Slovenskem získal fanoušky zase na svou stranu. "Té remízy je škoda, na vítězství jsme rozhodně měli. Ale jak k zápasu naši hráči přistoupili, tím své příznivce určitě nezklamali."

Na sobotní pozápasový výrok slovenského kouče Vladimíra Weisse, že =Ivan s Brücknerem to postavili dobře=, Hašek o den později reagoval:

"Ta sestava nebyla jen o Ivanovi nebo Brücknerovi. V realizačním týmu debatujeme a radíme se společně, své si řeknou i asistenti Michal Bílek a Luděk Klusáček. Pravda je, že konečné slovo mám já, ale ta sestava opravdu byla týmovým dílem."

Kollerovi jsem strašně vděčný

Dostalo se i na útočníka Jana Kollera, který byl ze svého nepovedeného bratislavského výkonu tak rozčarovaný, že reprezentační dres definitivně svlékl a českou fotbalovou výpravu už opustil.

"Honza se do národního mužstva vrátil strašně natěšený a měl do souboje se Slováky obrovskou chuť. Jenže, bohužel, nevyšlo mu to podle jeho představ. Hned po zápase se rozhodl ještě v emocích, ale na hotelu při pozdní večeři mi ten konec oznámil oficiálně. A v tu chvíli nemělo žádný smysl ho přemlouvat," přiblížil Hašek.

"Všichni jsme mu zatleskali a já sám jsem mu strašně vděčný, že nám přijel pomoct. Jak to dopadlo, to už je jiná věc. Nechci se k tomu zápasu vracet, ale fakt je, že ideální míče od spoluhráčů nedostával. Já jsem stejně dál přesvědčený, že v říjnových domácích zápasech se Severním Irskem a Polskem by nám hodně pomohl."

V této souvislosti Hašek znovu připomněl, že jediný typický útočník Koller v sobotní základní sestavě neznamenal, že se hraje jen na jednoho útočníka. "Jen si vybavte, kde se pohybovali například Štajner a Pudil. A už máte ty útočníky tři."

Vzápětí trenér českého mužstva připustil, že ve středu proti San Marinu by se v základní sestavě mohli z trojice útočníků Baroš, Necid a Svěrkoš objevit dva muži. "Možné to je," usmál se Hašek.

Potom už se odebral na nedaleký třetiligový stadion, kde reprezentanti lehce trénovali. Šlo ale spíš jen o vyklusání a protažení, především u hráčů, kteří nastoupili proti Slovákům.

"A do pořádku se musí dát Sivok, Kadlec a Plašil, kteří mají z bratislavského zápase nějaké šrámy," řekl kouč, který v neděli slavil šestačtyřicáté narozeniny.

Narozeniny? Zatím byl klid

Když mu novináři blahopřáli, utrousil: "Zatím byl klid, nikdo to nezaregistroval. Ale teď je mi jasné, že se se to neutají. A u večeře mě asi něco čekat bude."

Nedělní trénink byl otevřený pro veřejnost, fotbalových fanoušků dorazil z Kroměříže a blízkého okolí bezpočet.

"Kdyby sem tolik lidí chodilo na třetí ligu, tak by si klubový pokladník jen mnul rukama," poznamenal jeden z domorodců.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze