ODVRÁTILI. Pardubičtí fotbalisté se snaží dostat ze svého pokutového území

ODVRÁTILI. Pardubičtí fotbalisté se snaží dostat ze svého pokutového území centr Žižkovských. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Důležité bylo, že jsme neinkasovali, říkal kouč fotbalistů Pardubic

• 0
Dva zásadní momenty mělo kromě vítaného zisku tří bodů do tabulky vítězství Pardubic ve Vlašimi, kterou trénuje někdejší sparťanský "hračička" Martin Frýdek.

1. Pardubická defenziva v čele s gólmanem Martinem Shejbalem udržela čisté konto. Povedlo se to prvně po čtyřech zápasech, z nichž Pardubice i proto vydolovaly ze dvanácti možných bodů jen čtyři.

2. Střeleckou premiéru ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži má konečně za sebou i top střelec ČFL v předchozích dvou sezonách David Petrus, jenž dosud mířil "do černého" pouze v poháru. Prosadil se jako střídající hráč až v 90. minutě. "Léčebná kúra" ordinovaná koučem Pardubic Martinem Svědíkem, tj. začátek utkání na lavičce, zase jednou slavila úspěch.

"Cílem bylo ho probudit. I v minulosti, když to nebylo herně ono a nedával góly, to na něj fungovalo. A to ještě ve Vlašimi nevyužil sólový únik a jeden odražený balon, takže vlastně proměnil jen jednu obrovskou šanci ze tří," viděl Svědík rezervy.

První poločas byl dlouho bezbrankový, až na jeho konci se trefil po rohovém kopu krajní obránce Východočechů David Přibyl - na podzim zatím mnohem produktivnější než Petrus. To hostům dodalo potřebný klid.

"Úvodní půle nebyla podle představ. Hodně jsme ztráceli balony v předfinální a finální fázi," uvedl Svědík.

Martin Svědík, trenér fotbalistů Pardubic.

Štěstím pro jeho mužstvo bylo, že si soupeř počínal podobně. "Byl jsem rád, že jsme tu jednu šanci využili, bál jsem se, aby to nedopadlo jako minule se Žižkovem. Důležité bylo, že jsme neinkasovali," přiznal Svědík v narážce na utkání Pardubic Pod Vinicí (0:1), ve kterém sice nebyly horší, ale všechny body přenechaly protivníkovi.

Plán po přestávce zněl vyrážet do prostorů, které vzniknou nutností Vlašimi útočit, v prvních dvaceti minutách se jej ale moc nedařilo uskutečnit. "Často jsme faulovali a byli slabí na balonu," vysvětloval Svědík.

Změnu přinesla až střídání - do hry šli postupně Petrus a záložníci Jeřábek a Kakrda. "V posledních minutách jsme měli snad pět vyložených šancí. Je jen o nás, jestli z nich dáme gól," dodal trenér.