Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Eriksson miliony nejspíš chtít nebude

25 2006
Londýn - Pokud fotbalový trenér Sven-Göran Eriksson sežene ještě před koncem letošního mistrovství světa nové angažmá, nebude stát jeho předčasný odchod od anglické reprezentace tamní asociaci ani korunu. Eriksson u týmu Anglie po světovém šampionátu končí, přestože jeho původní kontrakt měl vypršet až v červnu 2008.

Předčasné ukončení smlouvy s tímto švédským koučem je důsledkem jeho skandálu, ze kterého se zodpovídal před vedením anglického svazu. List The News of the World v neděli citoval jeho slova, podle kterých prý někteří trenéři při sjednávání přestupů berou peníze bokem.

Eriksson totiž nedávno v Dubaji naletěl reportérovi zmíněného listu, který se vydával za bohatého šejka, jenž hodlá koupit klub Aston Villa. Kouč přitom falešnému šejkovi vykládal, jak jsou anglické hvězdy líné a hrabivé, mimo jiné také kývl na jeho nabídku a slíbil, že po mistrovství světa půjde klidně dělat trenéra do Aston Villy.

Eriksson se sice se svazovým vedením dohodl, že za předčasné ukončení smlouvy dostane jako odstupné v přepočtu přes 200 milionů korun, podle jeho posledního vyjádření však bude záležet na tom, jak rychle získá novou práci. 

Trenér přitom věří, že o něj zájem bude. "Doufám, že můj odchod nebude asociaci stát ani penny," citovaly ho agentury. To se podle jeho slov stane, pokud získá novou práci ještě před skončením mistrovství světa.

Trenér přitom odmítl, že by jeho jednání o novém místě jakkoli ovlivnila přípravu anglického týmu na mistrovství světa.

"Zatím žádné nabídky nemám, ale těžko mohu s jednáním čekat až po finále mistrovství světa. To snad pochopí každý, ale jednat bude stejně můj agent," řekl. "Já se budu naplno věnovat anglickému národnímu mužstvu."

Eriksson navíc věří, že se na šampionátu rozloučí co nejlepším výsledkem. "A nevylučuju ani titul mistra světa," dodal Eriksson.

Anglie vyhrála světový šampionát jen jednou. V roce 1966, když před čtyřiceti lety mistrovství pořádala. Ve finále Angličané porazili Německo 4:2 po prodloužení.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze