Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč by nejraději nasadil dvanáct hráčů

2 2003
Praha - Dvanáct hráčů by nejraději zařadil do základní sestavy proti Rakousku trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner. Už dávno slíbil místo sobotnímu náhradníkovi Barošovi, ale do poslední chvíle nevěděl, kdo vlastně druhému útočníkovi uvolní místo. "Měl jsem tři varianty, ale jaké, to neprozradím," culil se po vítězném utkání. Na lavičku posadil Tomáše Rosického, a do hry jej poslal až v 64. minutě. Dále čtěte: Zpravodajství ze zápasu x Baroš: Aspoň jsem zařídil penaltu x Utkání minutu po minutě x Prohlédněte si fotogalerii x Zmatený Koller si spletl střídačku

"Měl jsem dvanáct hráčů do základní sestavy, někoho jsem musel nechat stát," krčil rameny Brückner.

Předpokládal, že o půli někoho nechá odpočívat, a zařadí Rosického i další rezervní hráče. "Jenže nikdo nebyl unaven, nikomu se nechtělo odstoupit."

V přátelských zápasech se Brückner vždy snaží dát šanci aspoň na pár minut všem nominovaným fotbalistům, v kvalifikaci něco takového nelze. "Mrzí mě, že nemohli nastoupit i další hráči a že někteří museli dokonce na tribunu," posteskl si.

Mezi diváky ve středu seděli třetí brankář Vaniak, obránce Jiránek a záložník Dostálek.

Na tiskové konferenci Brückner porušil jednu ze svých zásad a rozhodl se vyzdvihnout jednotlivce. "Nerad hodnotím bezprostředně po utkání jednotlivé hráče, ale vzhledem k různým souvislostem bych rád vyzdvihl výkon Pavla Nedvěda v obou kvalifikačních zápasech. Myslím, že si to zaslouží, je to kapitán a týmový hráč číslo jedna."

Milan Baroš s Pavlem Nedvědem (ležící) se dostávali do šance po centru Vladimíra Šmicra.

Fanoušek v hledišti povzbuzuje českou reprezentaci.

MÍČ JE V SÍTI, ČESKO VEDE 2:0. Jan Koller právě dal svůj první gól v utkání s Rakouskem.

Po hlavičce Jana Kollera vedla česká reprezentace nad Rakouskem už 4:0. Gólman Mandl si míč letící od břevna srazil do branky.

Útočník Jan Koller se raduje po jednom ze svých gólů Rakousku v kvalifikaci na EURO 2004.

Jan Koller obchází rakouského obránce Pogatetze.

René Bolf (vpravo) se Štěpánem Vachouškem po jednom z rohů hlavičkují míč v rakouské obraně.

Za faul na útočníka Milana Baroše v pokutovém území dostal obránce Bozo Kovacevic červenou kartu. Z následné penalty Marek Jankulovski zvýšil na 3:0.

Útočník Jan Koller si zpracovává míč v zápase s Rakouskem.

Český obránce Marek Jankulovski se hádá s rakouským záložníkem Schoppem poté, co ho Rakušan ve vzájemném souboji fauloval

Český útočník Jan Koller se probíjí rakouskou obranou v kvalifikačním utkání na Letné

Český záložník Pavel Nedvěd si naběhl na přihrávku Poborského a krásným obloučkem střílí první gól do sítě rakouského brankáře Thomase Mandla v kvalifikačním utkání.

Fotbalová reprezentace pózuje fotografům před kvalifkačním utkáním s Rakouskem: dolní řada zleva: Nedvěd, Baroš, Galásek, Šmicer, Jankulovski; horní řada z leva: Koller, Čech, Bolf, Grygera, Ujfaluši a Poborský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze