Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kotrba: Boj s Laziem musí nabudit každého

2 2003
Praha - Zatímco po šestnáctém ligovém kole si drtivá většina českých fotbalových profesionálů konečně vydechla, pro hráče Sparty podzimní sezona končí až příštím úterým. Na letenském stadionu je 9. prosince čeká rozhodující duel v základní skupině Ligy mistrů, nastoupí proti Laziu Řím. A vývoj ve skupině dává ještě sparťanům šanci na postup do osmifinále.

Letenské mužstvo se s ligou rozloučilo v neděli, když po sympatickém výkonu porazilo 3:0 hosty z Teplic.

"Řekl bych, že poslední ligový zápas se nám povedl nejen výsledkově, ale i herně. Vytvořili jsme si spoustu dalších šancí, celkově tak v poměru tak tři k jedné, takže konečné skóre poměru sil odpovídalo," říká trenér Jiří Kotrba. "Na pondělním tréninku ze sebe hráči setřásli zápasovou únavu, dnes v úterý je volno."

Středa, čtvrtek a pátek budou opět zasvěceny běžnému tréninkovému cyklu. "Jeden z nich bude takový ostřejší, ale jinak běžná příprava," letenský kouč, který za další volný den určil sobotu.

"V neděli a v pondělí už budou tréninky zaměřené speciálně na úterní zápas s Laziem," upřesňuje Kotrba. "Přizpůsobíme přípravu tomu, jakou budeme předpokládat soupeřovu sestavu. Víme, kde je Lazio zranitelné, takže tomu bude odpovídat i procvičování různých herních variant."

Přestože Kotrbovi je jasné, že jeho svěřenci by si už nejraději dali pohov, věří, že sparťanský zápas roku je udrží v pohotovosti.

"Když vezmu třeba takového Karla Poborského, který má za podzim v nohách přes třicet zápasů, z toho pětadvacet mistrovských, tedy takových, ve kterých šlo o hodně, ať už to bylo v domácí lize, v Lize mistrů, nebo v národním mužstvu, žasnu, co všechno v posledních týdnech dokázal. A ostatní na tom nejsou zase tak o moc líp."

Sparťanský trenér je přesvědčen, že jeho hráči před posledním soubojem sezony žádnou zvláštní motivaci nepotřebují. "Tou největší motivací je soupeřovo jméno a šance na postup. Hrát v posledním zápase vlastně o všechno, to musí nabudit každého," uzavírá Kotrba, který už dnes ví, že na příští úterý nemůže počítat se zraněnými Němcem a Krmašem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze