Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konečně hotel podle představ hráčů

11 2000
I J m u i d e n (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Luxusní hotel, který je v provozu první sezonu, čekal fotbalové reprezentanty v IJmuidenu, kde tráví poslední hodiny před zápasem proti Nizozemcům. Ti šťastnější, kteří získali pokoj s výhledem na moře, koukají na přístav plný malých plachetnic a na nedalekou pláž, ostatní mohou pozorovat jen krajinu připomínající tankodrom, ale bydlí ve stejném blahobytu. Podivuhodná scenérie rodícího se rekreačního střediska leží padesát kilometrů od Amsterdamu, kde pro národní mužstvo v neděli ve 20.45 začíná EURO 2000.
Půlhodina v malém vrtulovém letadle stačila k tomu, aby se fotbaloví reprezentanti dostali z poklidného belgického pobřeží Severního moře do rušného velkoměsta žijícího blížícím se startem EURO 2000. V Amsterdamu, kde se zítra utkají z domácí nizozemskou reprezentací, však Češi jen proběhli letištní halou a spěchali opět do ústranní.
 
Příjezd do IJmuidenu nevěstil nic dobrého. Autobus s hráči nejprve projel špinavou přístavní průmyslovou zónou, a pak to chvíli vypadalo jako na válečném poli, to když se jelo mezi písečnými dunami a betonovými hrázemi. Závora hlídaného parkoviště však výpravu pustila do klidného prostředí plného luxusu.
 
Po dvou horkých dnech se na severomořském pobřeží pořádně ochladilo, a tak si fotbalisté museli na dvoudenní cestu přibalit i teplé oblečení. Chladivý vítr, který je vyprovázel po deváté hodině ráno z Knokke-Heistu, při poledním příjezdu do IJmuidenu ještě zesílel. Pohled na nekonečný mořský obzor a dlouhé písečné pláže tak aspoň nebude svádět k myšlenkám na rekreaci.
 
Koncentrace teď už musí směřovat jen jediným směrem, a to k nedělnímu zápasu proti domácímu Nizozemsku. Na včerejším tréninku za zavřenými dveřmi trenéři pilovali taktické záměry a na několika poradách se pak hráči dopodrobna seznamovali s hrou soupeře. U videa včera proseděli půldruhé hodiny a povinně se dívali na svůj podzimní přátelský zápas s Nizozemskem. Od první do poslední minuty.
 
Dnes večer přípravy vyvrcholí seznamovacím tréninkem s amsterdamským stadionem ArenA, po kterém by měl trenér Chovanec ukončit své dumání nad sestavou. Jedenáctku vyvolených se však jako první mají dozvědět v neděli v poledne hráči.


Fortuna liga 2018-19 s novým hracím modelem

Fobalová liga se hraje podle nového formátu s nadstavbovou částí. Po 30 kolech se týmy rozdělí na tři skupiny. První o titul o šesti týmech, druhá o možnost postupu do Evropské ligy o čtyřech mužstvech (bude se hrát pohárovým způsobem) a třetí o udržení opět o šesti družstvech. Titul obhajuje Plzeň, nováčky jsou Opava a Příbram.

Guélor Kanga, Alexandru Baluta, Martin Nešpor, Peter OlayinkaAlexandru ChipciuMichael Krmenčík, Nicolae Stanciu, Jan Matoušek, Jaroslav Svozil

Nejčtenější

Dědo, mě ten fotbal nebaví, poslouchá Viktor. Těžko se s tím smiřuju, říká

Ivo Viktor

Mistr z roku 1976 ani v 76 letech nepřestal sportovat. „Běhat nemůžu, ale na kole jezdím,“ říká...

Nesmysl a Mesut to ví, říká Kroos k důvodům Özila skončit v reprezentaci

Německý fotbalista Toni Kroos zklamaně vyklízí útočné pásmo po neproměněné...

Že by se německé fotbalové reprezentaci dotkl problém s rasismem? „Nesmysl,“ zdůraznil Toni Kroos....Mustedanagič míří na Slovensko za Holoubkem. Kdo ještě ze Sparty odejde?

Zinedin Mustedanagič (červená) ze Sparty střílí kolem českobudějovického Petar...

Georges Mandjeck se už od konce července připravuje v Maccabi Haifa, Juraj Chvátal od minulého...

Hanba vám, klauni! Jak jsme mohli vypadnout, nechápou hráči Minsku

Fotbalisté Zenitu Petrohrad slavili velký obrat a postup přes Dinamo Minsk i s...

Možná už se viděli v dalším předkole. Nejspíš si nedokázali představit, že po domácí výhře 4:0...

UEFA zamítla protest fotbalové Slavie po Kyjevu, píše Tvrdík

Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci fotbalové Slavie k příchodu nových hráčů

Evropská fotbalová unie UEFA zamítla protest pražské Slavie, který vršovický klub podal po úterní...

Další z rubriky

Finálové střelce nikdo netrefil


P r a h a Jen tři čtenáři iDNES uhodli, že finále EURO 2000 skončí po devadesáti minutách remízou 1:1 a...

Pohár mistrů Evropy už nemá podstavec


P a ř í ž Kolem 35.000 lidí se shromáždilo na pařížském náměstí Concorde, aby uvítalo francouzské fotbalisty,...

Pires odchází z Marseille do Arsenalu


P a ř í ž Podle očekávání se po skončení EURO 2000 stupňuje zájem o čerstvé šampiony. Jeden z francouzských...Najdete na iDNES.cz