Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konečně hotel podle představ hráčů

11 2000
I J m u i d e n (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Luxusní hotel, který je v provozu první sezonu, čekal fotbalové reprezentanty v IJmuidenu, kde tráví poslední hodiny před zápasem proti Nizozemcům. Ti šťastnější, kteří získali pokoj s výhledem na moře, koukají na přístav plný malých plachetnic a na nedalekou pláž, ostatní mohou pozorovat jen krajinu připomínající tankodrom, ale bydlí ve stejném blahobytu. Podivuhodná scenérie rodícího se rekreačního střediska leží padesát kilometrů od Amsterdamu, kde pro národní mužstvo v neděli ve 20.45 začíná EURO 2000.
Půlhodina v malém vrtulovém letadle stačila k tomu, aby se fotbaloví reprezentanti dostali z poklidného belgického pobřeží Severního moře do rušného velkoměsta žijícího blížícím se startem EURO 2000. V Amsterdamu, kde se zítra utkají z domácí nizozemskou reprezentací, však Češi jen proběhli letištní halou a spěchali opět do ústranní.
 
Příjezd do IJmuidenu nevěstil nic dobrého. Autobus s hráči nejprve projel špinavou přístavní průmyslovou zónou, a pak to chvíli vypadalo jako na válečném poli, to když se jelo mezi písečnými dunami a betonovými hrázemi. Závora hlídaného parkoviště však výpravu pustila do klidného prostředí plného luxusu.
 
Po dvou horkých dnech se na severomořském pobřeží pořádně ochladilo, a tak si fotbalisté museli na dvoudenní cestu přibalit i teplé oblečení. Chladivý vítr, který je vyprovázel po deváté hodině ráno z Knokke-Heistu, při poledním příjezdu do IJmuidenu ještě zesílel. Pohled na nekonečný mořský obzor a dlouhé písečné pláže tak aspoň nebude svádět k myšlenkám na rekreaci.
 
Koncentrace teď už musí směřovat jen jediným směrem, a to k nedělnímu zápasu proti domácímu Nizozemsku. Na včerejším tréninku za zavřenými dveřmi trenéři pilovali taktické záměry a na několika poradách se pak hráči dopodrobna seznamovali s hrou soupeře. U videa včera proseděli půldruhé hodiny a povinně se dívali na svůj podzimní přátelský zápas s Nizozemskem. Od první do poslední minuty.
 
Dnes večer přípravy vyvrcholí seznamovacím tréninkem s amsterdamským stadionem ArenA, po kterém by měl trenér Chovanec ukončit své dumání nad sestavou. Jedenáctku vyvolených se však jako první mají dozvědět v neděli v poledne hráči.


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze