Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Komňacký Bílkovi kývl, že mu bude dělat asistenta. A Jablonec souhlasí

Trenér František Komňacký na jablonecké lavičce se svým asistentem Jozefem Weberem. Oběma zřejmě nyní přibude práce. | foto: Ota BartovskýMF DNES

21 2009
Podruhé v krátké době dostal hlavní trenér fotbalistů Jablonce František Komňacký nabídku na roli asistenta u českého reprezentačního týmu. A tentokrát se zdá, že by jeho nástupu do funkce nemělo nic bránit.

Poprvé to bylo před podivným přátelským utkáním s Maltou v červnu letošního roku. Tehdy mělo jít pouze o jediný duel, jenže jednomyslný návrh expertní skupiny na trenérskou dvojici Uhrin st. – Komňacký smetl výkonný výbor ČMFS ze stolu. Přednost dostali Straka s Nečasem.

V úterý obdržel Komňacký od nového kouče národního týmu Michala Bílka mnohem serióznější nabídku. "Trenér Bílek mi hned po svém jmenování hlavním koučem reprezentace zavolal a nabídl mi funkci asistenta. Já jsem ji po konzultaci s majitelem jabloneckého klubu panem Peltou přijal," potvrdil Komňacký, který vede aktuálně druhý nejlepší tým české ligy.

"Podmínkou bylo, že budu dál trénovat i Jablonec."

Pro jabloneckého šéfa Miroslava Peltu nebylo problémem na tuto variantu přistoupit. "Pro každý klub je ctí, když si jeho trenéra vyberou za člena realizačního týmu u české reprezentace. Při jednání výkonného výboru se na mě obrátil svazový předseda Ivan Hašek, jestli bychom trenéra Komňackého uvolnili pro potřeby národního týmu s tím, že zároveň zůstane v našem klubu," popsal Pelta.

"Všichni máme prioritu, aby byl realizační tým úspěšný a s ním pak i reprezentační mužstvo. A když náš trenér projevil zájem pracovat jako asistent Michala Bílka, tak jsme se tomu v Jablonci samozřejmě nebránili a tuto variantu podpořili."

V Jablonci už stejný model zažili v sezoně 2006/07. To Petr Rada zároveň působil jako hlavní kouč v klubu i Brücknerův asistent u českého národního mužstva a v přechodných obdobích vedl severočeský tým Zdeněk Klucký.

"A fungovalo to," podotkl Miroslav Pelta. "Víme sice, že to pro nás znamená ve fázích soustředění a zápasů českých fotbalistů určitý problém, ale myslím, že náš asistent Jozef Weber stejně jako hráči si s touto situací budou umět poradit."

Hlavním úkolem nových reprezentačních trenérů bude připravit mužstvo na kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2012, které hostí Ukrajina s Polskem. První akcí bude turnaj v Dubaji od 15. do 18. listopadu.

"Zatím nevím, kdy a jak přesně začne naše spolupráce, Michal Bílek ode mě chtěl jen slyšet, jestli to beru, nebo ne," konstatoval v úterý odpoledne František Komňacký.Najdete na iDNES.czmobilní verze