Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


KOMIKS: Podívejte se, jak fotbalisté tráví večer před duelem se Slováky

Fotbalový komiks: čeští reprezentanti před duelem na Slovensku | foto: Petr Urban

3 2009
"Malá" oslava narozenin den před zápasem na Slovensku. A co na to trenér Hašek? Podívejte se, jak poslední hodiny před výkopem jiskřivého zápasu v odlehčené formě pojal humorista Petr Urban.

Známý kreslíř, autor vtipů o Rudovi Pivrncovi, který mimo jiné ilustroval Osudy dobrého vojáka Švejka, se teď vrhl na fotbal. Připravil krátký komiks o přípravě českých fotbalistů na klíčové střetnutí kvalifikace o postup na mistrovství světa na Slovensku.

Prohlédněte si komiks o fotbalistech

"Nový trenér a předseda svazu Ivan Hašek je můj kamarád a slušnej, chytrej a vtipnej kluk. Tak jsem mu chtěl v těch nervech před Slovákama trochu zvednout náladu," říká Urban.

A dodává: "Samozřejmě našim klukům taky a malinko je varovat, aby teď nedělali takový blbiny jako před některejma jinejma zápasama."

V komiksu naráží a připomíná aféru z jara roku 2007, bouřlivý večírek s prostitutkami po prohraném zápase s Německem. Dále čtěte: Hráči platí milion, kouč pomyslel na rezignaci.

Velká kvalifikační bitva o mistrovství světa v Bratislavě začíná v sobotu ve 20:30. Její průběh můžete sledovat v podrobné reportáži minutu po minutě na iDNES.cz. Během večera vám pak přineseme reakce z obou táborů: rozhovory s českými i slovenským reprezentanty; ráno pak také video.

Pokud nebudete u počítače, můžete si výsledek objednat na mobil ZDE.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze