Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komfortu se nedočkali

7 2000
K n o k k e - H e i s t - Deset národních týmů toužilo po ubytování v hotelu Pavillon du Zoute, ale nejrychleji si ho zajednali Češi. A nakonec jsou z něho hráči zklamáni. Ti, kdo zažili sídlo v Prestonu před čtyřmi lety v Anglii, s láskou vzpomínají. "Tam jsme byli díky bodyguardům odříznuti od světa, tady jsme v centru na rušné ulici," říká Pavel Kuka. "Je přeci důležité, kde strávíme minimálně tři týdny."

Hráčům připadají pokoje malé, nemají si prý ani kde vyložit své oblečení. Třeba Patrik Berger si nechal všechny věci v kufru a do konce šampionátu je nevyndá. Stěžují si na divný zápach.

"Hotel nejí úplně špatný, ale projeli jsme kus světa a zvykli jsme si na určitý komfort," říká kapitán Jiří Němec.

Možná se za léta, strávená ve slavných evropských klubech, změnily nároky hráčů, napadne leckoho. Před čtyřmi lety by neremcali. "Asi máte pravdu, jsme už náročnější," přiznal Němec.

Dva nezkušenější hráči v národním týmu, Němec a Kuka, se shodují v jednom: horší bydlení nemůže mít vliv na výkony. "Kdybych musel létat každý den z Prahy, tak to na mě nesmí být poznat," prohlásil Kuka.

Policista se nehne na krok od mužstva
K n o k k e - H e i s t - Ani na krok neopustí české mužstvo Rick Sab, bezpečnostní pracovník, kterého dostal každý z účastníků Eura. Všude doprovází hráče, dokonce s nimi i nocuje v hotelu.

Při tréninku krouží kolem hřiště tři policisté s vlčákem. "Nikam nesmíme bez dozoru pana Saba a budou nás hlídat ještě přísněji," říká vedoucí výpravy Jaroslav Dudl. Podmínky jsou tvrdší od úterý, kdy chuligáni vymlátili skla u prázdného autobusu, v němž mají jezdit turečtí hráči. Poznali ho hravě, každý tým má vybarvený autobus v národních odstínech.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze