Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


KOMENTÁŘ: Nezastavitelný kolotoč se Španěly. Ale nebuďme nenažraní

ZKLAMÁNÍ. David Limberský po utkání se Španěly. | foto: Reuters

14 2016
Toulouse (Od našeho zpravodaje) - Vzpomněl jsem si během španělské nadvlády, jak nedávno vyprávěl šéf Fotbalové asociace Miroslav Pelta v dobrém rozmaru: „Španělé přijedou vorvaní po sezoně, nemohli si přece pořádně odpočinout. Navíc první zápasy jim moc nejdou, určitě to nebude ten jejich kolotoč, ze kterého bolí hlava.“

Vidíte, předsedo, všechno špatně.

Jestli byli Španělé „vorvaní“, znát to na sobě nedali. A ten jejich přihrávkový kolotoč zůstal stejně fyzicky drásavý a psychicky vyčerpávající jako dřív.

Honit balon, který vám pořád uniká, prostě nikoho nebaví.

Fotogalerie

Španělsko - Česko 1:0

Českým fotbalistům nezbylo než bojovat, do omrzení běhat a čekat, jestli se soupeř ke gólu doťuká, nebo ne. A doťukal.

Tuhá česká defenziva, do které se poctivě zapojoval i útočník Necid, leckomu z fanoušků připomínala zoufalé čekání na fotbalovou smrt, ovšem tak beznadějné to nebylo. Češi si osahali, že se dá hrát s každým, i když třeba nevábně, zataženě a s vypětím všech sil.

Ač to zní kacířsky a nevlastenecky, možná je dobře, že se prohrálo, aspoň mužstvo nepodlehne falešnému dojmu, že je všechno fajn.

Nebuďme nenažraní, na body to včera v Toulouse nebylo, ovšem na postup to stačit může. Při vší úctě k Chorvatům a Turkům, na těžší kalibr už Vrbův tým ve skupině nenarazí. Osmifinále zůstává jasným cílem, byť obrana bude dál českým poznávacím znamením.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze