Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller už běhá: Jde to dobře, pochvaluje si

26 2006
Regensburg - Fotbalový reprezentant Jan Koller běhá na pásu a zkouší, co operované koleno po těžkém zranění vydrží. "A jde to dobře. Nebolí to, neotéká to," hlásil dvaatřicetiletý útočník. Dobrá zpráva pro národní mužstvo a české fanoušky přišla z rehabilitačního centra v Regensburgu, kde se Koller po loňské operaci zotavuje.

Koller teď místo se soupeřovými obránci na hřišti bojuje s časem. Stihne se vyléčit do mistrovství světa?

Ta otázka trápí fotbalový národ, odpověď na ní je nejistá. Ale poslední zpráva z Regensburgu přinesla velkou naději.

"Dva dni už nohu pořádně zatěžuju. Pak čekám, jak na to bude reagovat. Zatím je to v pohodě, takže si pořád přidávám," říká Koller.

Do mistrovství světa zbývá 134 dní, začíná se 9. června. Česko hraje první zápas v Gelsenkirchenu se Spojenými státy o tři dny později.

Koller se zranil loni v září, v bundesligovém zápase v Mohuči si přetrhl křížový vaz. To je jedno z nejvážnějších zranění pro fotbalistu.

Po operaci je v rehabilitačním centru v Regensburgu. Berle odhodil koncem roku, od ledna nohu posiluje a tenhle týden začal běhat na pásu. "Budu tady do půlky března, pak bych se měl připravovat v Dortmundu."

Pokud by se do šampionátu vyléčit nestihl, byla by to pro nejlepšího českého reprezentačního střelce v historii velká smůla. "Pokud to nezvládnu, svět se nezboří," řekl nedávno. 

Zato pro fanoušky a trenéra Brücknera by to byla velká rána. Koller je jedním z nejdůležitějších hráčů národního mužstva, v němž vstřelil už 40 gólů.

Právě na světovém šampionátu by se měla starší generace hráčů rozloučit s reprezentační kariérou a Koller věkově patří k Poborskému, Nedvědovi, Šmicrovi či Galáskovi.

"Ale kdybych se na mistrovství světa nedostal a měl formu, tak bych rád v národním mužstvu pokračoval," řekl Koller.

Měsíc po mistrovství světa začne kvalifikace o mistrovství Evropy 2008, která bude vylosována už v pátek 27. ledna - podrobnosti zde.

"Ale teď vám těžko řeknu, jestli u toho budu," dodává Koller. Až na podzim boj o evropský šampionát vypukne, bude mu třiatřicet.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze