Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller: Ty rychlé góly by položily kdekoho

Česko: Jan Koller - Český útočník Jan Koller oslavuje třetí gól v síti Slováků. | foto: Michal SváčekMF DNES

7 2006
Bratislava - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Podle českého útočníka Jana Kollera o jasném kvalifikačním vítězství nad slovenskými fotbalisty (3:0) rozhodla perfektní připravenost na soupeře. "Věděli jsme, co chceme hrát, trenér Brückner nás výborně připravil," pochvaloval si střelec třetí branky zápasu. "A pak nám taky pomohlo jejich přehnané sebevědomí."

Na otázku, jak si vysvětluje, že v některých fázích zápasu byli slovenští hráči doslova bezradní, Koller odpověděl: "Podívejte, jít do zápasu s tím, že uděláte tři body, a přitom po dvaceti minutách prohrávat dva nula, to by položilo i mnohem silnějšího soupeře."

Důležitým momentem podle Kollera také bylo, že po vystřídání levého beka Čecha hráli domácí fotbalisté jen na tři obránce.

"To nám uvolňovalo prostory po stranách a toho jsme pak taky využívali. Dýchalo se nám vepředu mnohem líp. A kdybychom využili další šance, mohli jsme vyhrát ještě vyšším rozdílem."

Koller se vůbec neobával, že při hře na jediného typického útočníka bude na hrotu osamocený.

"Kdepak, v taktických pokynech bylo jasně řečeno, že mě budou spoluhráči doplňovat. Fantastický byl v tomhle směru hlavně Libor Sionko, ale stejně tak mi pomáhali Tomáš Rosický, Jarda Plašil, Honza Polák a z místa pravého obránce i Tomáš Ujfaluši. A jistě jste si všimli, že do koncovky se dostal i Martin Jiránek. Kdepak, vůbec jsem na hrotu nebyl sám."

Přitom Koller upozorňuje ještě na jeden důležitý moment.

"Na druhou stranu jsme při ztrátě míče měli v poli fakticky pět záložníků, čímž jsme ve středu hřiště zhustili prostor a Slováci se nemohli dostat ke své obvyklé kombinaci."

Přišly také okamžiky, kdy se svíjel na zemi po nešetrných zákrocích slovenských zadáků.

Ale přesto Koller říká: "To byly fauly, na které jsem víceméně zvyklý. Bylo to v normě, vůbec to dneska necítím tak, že bych dostal bůhvíjak nakopáno. Já se spíš bál, aby na hřišti nebo v hledišti nedošlo k nějakým nacionalistickým excesům. Ale můžu říct, že zápas proběhl v naprosto džentlmenském duchu."Najdete na iDNES.czmobilní verze