Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller na zápas s Polskem přiletí. Ale jen kvůli rozloučení, řekl trenér Hašek

Ivan Hašek | foto: Dalibor Glück, MAFRA

2 2009
Nominace českých fotbalových reprezentantů ke kvalifikačnímu dvojzápasu s Polskem a Severním Irskem se dotahovala ještě v pátek dopoledne, nedlouho před tiskovou konferencí, na níž kouč Ivan Hašek dvacet jmen zveřejnil.

"Před chvílí jsem ještě měl telefonát s brankářem Drobným. Je zraněný, má svalové problémy a neměl by o víkendu chytat ani za Herthu. Takže jsem k Čechovi nominoval Kinského, který v ruském Saturnu prokazuje dlouhodobě výbornou formu," řekl Hašek na tiskovce úvodem ke gólmanovi, který se do reprezentace po letech vrací.

Dále Hašek zmínil tři nominované nováčky.

"Švece tady u nás vidíme málokdy, já se na něj byl podívat v Heerenveenu a prostudoval jsem na videu při dalších dvou zápasech. A jeho aktuální forma je také znamenitá," poznamenal reprezentační trenér.

"A to samé platí o dalších dvou nových hráčích. Hloušek je výborný levonohý univerzální fotbalista, může hrát v záloze, v útoku a také v obraně. Na všech postech to umí, což prokazuje ve Slavii. Krajní obránce Kušnír je použitelný vpravo i vlevo a také on si nominaci vysloužil kvalitními výkony ve Spartě."

Dotazy samozřejmě zazněly i na Rosického, který se v Arsenalu pomalu, ale jistě probouzí do své někdejší formy před zraněním.

"Přestože celou devadesátiminutovku ještě neodehrál, těší mě, že v Arsenalu dostává stále víc a víc prostoru. A v každém zápase je vidět," uvedl dále Hašek.

Koller si své rozhodnutí ze zářijové Bratislavy, kdy oznámil definitivní konec v národním mužstvu, nerozmyslel.

"Několikrát jsem od té doby s Kollerem mluvil. V zápase s Polskem se sice na sparťanském trávníku objeví, ale jen proto, abychom se s ním oficiálně rozloučili a poděkovali za všechno, co pro české národní mužstvo udělal," uvedl Hašek.

K říjnovým soupeřům Polsku a Severnímu Irsku se reprezentační kouč samozřejmě dostal také.

"U Poláků, kteří mají nového trenéra, to máme docela složité. Změnili se tam brankáři a i v poli je hodně nových hráčů, například obrana se obměnila z osmdesáti procent. Takže tohle mužstvo se pro nás stalo docela nečitelným," řekl Hašek. "Navíc všichni hráči se jistě budou chtít pod novým trenérem předvést."

Irové, přestože mají jen minimální naděje na postup, zůstávají podle Haška nepříjemným soupeřem, který za žádných okolností nic nevzdává.

"Irští fotbalisté jsou prostě vyhlášenými bojovníky a určitě to s nimi nebude nic snadného. Zkrátka, oba soupeři jsou nebezpeční, oba zápasy budou mít obrovský náboj. A já věřím, že v tom závěrečném zápase skupiny ze hry nebudeme a s Irskem budeme hrát o baráž."

Hašek si nemyslí, že Slováci budou hrát se Slovinskem na remízu, která jim k postupu stačí.

"Slováci mají na to, aby Slovince porazili. A já jsem přesvědčený, že na vítězství hrát budou. Také se doma budou chtít před vyprodaným stadionem ukázat. Když na Slovensku spustili na internetu systém objednávání vstupenek na utkáni se Slovinskem, za tři minuty bylo zaregistrováno šest set tisíc žádostí."

Slováci mohou českým fotbalistům pomoci, když Slovincům vezmou body, nejlépe všechny tři.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze